Шана відвазі: Чому діаспорі важливо говорити із бійцями з передової

Днями українці по всьому світу відзначили другу річниці початку Революції Гідності. Діаспора у Канаді мала особливий вечір з цієї нагоди. Місцеві активісти запросили з України на зустріч з громадою не політиків, а справжніх героїв — молодих чоловіків, які пройшли війну і бачили її жахи на власні очі.

Владислав Кузнецов — боєць легендарної 95-ої аеромобільної бригади. Він втратив у бою кисть руки, рятуючи побратимів. Мишко Адамчак — музикант українського гурту «КораЛЛі», який, отримавши відповідну підготовку, пішов добровольцем до батальйону «Госпітальєри», ДУК, щоб рятувати життя поранених на передовій. Владислав отримав протез під час Проекту Підтримки Протезування в Україні минулої весни. Спеціаліст, Чад Нільсон, який протезував Владислава, також прилетів на вечір.

Фото: з Facebook Antonina Kumka

Фото: з Facebook Antonina Kumka

Такі зустрічі з тими, хто пройшов війну і, тим більше, постраждав внаслідок бойових дій, є надзвичайно важливими. Герої розповідають про те, чого не покажуть по телевізору чи не опишуть у мережах. Це допомагає волонтерам за кордоном та громадськості краще зрозуміти ситуацію та відчути себе частиною спільноти, яка підтримує та дійсно допомагає Україні.

Вкрай доречною була відповідь героїв на запитання, як діаспора може іще ефективніше допомогти Україні. «Ви вже багато чого робите, але надзвичайно б допомогло, якби діаспора могла чинити трохи більше тиску на українську владу, активніше спонукала її до змін та реформ», — говорили хлопці.

Кожна зустріч з героями — це ковток натхнення та відчуття того, що робота, яка ведеться не є марною. В Україні є люди, які готові віддати за неї життя, і їх потрібно шанувати та прославляти, розповідати про них світу.

П.С. Хлопці відвідали Канаду на запрошення громадських організацій Канадсько-український фонд міжнародної підтримки та Євромайдан-Канада за сприяння Конгресу українців Канади відділу Торонто.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…