Шана відвазі: Чому діаспорі важливо говорити із бійцями з передової

Днями українці по всьому світу відзначили другу річниці початку Революції Гідності. Діаспора у Канаді мала особливий вечір з цієї нагоди. Місцеві активісти запросили з України на зустріч з громадою не політиків, а справжніх героїв — молодих чоловіків, які пройшли війну і бачили її жахи на власні очі.

Владислав Кузнецов — боєць легендарної 95-ої аеромобільної бригади. Він втратив у бою кисть руки, рятуючи побратимів. Мишко Адамчак — музикант українського гурту «КораЛЛі», який, отримавши відповідну підготовку, пішов добровольцем до батальйону «Госпітальєри», ДУК, щоб рятувати життя поранених на передовій. Владислав отримав протез під час Проекту Підтримки Протезування в Україні минулої весни. Спеціаліст, Чад Нільсон, який протезував Владислава, також прилетів на вечір.

Фото: з Facebook Antonina Kumka

Фото: з Facebook Antonina Kumka

Такі зустрічі з тими, хто пройшов війну і, тим більше, постраждав внаслідок бойових дій, є надзвичайно важливими. Герої розповідають про те, чого не покажуть по телевізору чи не опишуть у мережах. Це допомагає волонтерам за кордоном та громадськості краще зрозуміти ситуацію та відчути себе частиною спільноти, яка підтримує та дійсно допомагає Україні.

Вкрай доречною була відповідь героїв на запитання, як діаспора може іще ефективніше допомогти Україні. «Ви вже багато чого робите, але надзвичайно б допомогло, якби діаспора могла чинити трохи більше тиску на українську владу, активніше спонукала її до змін та реформ», — говорили хлопці.

Кожна зустріч з героями — це ковток натхнення та відчуття того, що робота, яка ведеться не є марною. В Україні є люди, які готові віддати за неї життя, і їх потрібно шанувати та прославляти, розповідати про них світу.

П.С. Хлопці відвідали Канаду на запрошення громадських організацій Канадсько-український фонд міжнародної підтримки та Євромайдан-Канада за сприяння Конгресу українців Канади відділу Торонто.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…