Обама підписав бюджет, де передбачено 300 мільйонів для оборони України

0CA24E7D-EC62-463F-9942-D9E18BA7ED2B_w640_r1_sПрезидент США Барак Обама підписав оборонний бюджет на 2016 рік, у якому передбачено виділення 300 мільйонів доларів на військову допомогу Україні, повідомляє Радіо Свобода із посиланням на українське посольство у Сполучених Штатах.

«25 листопада 2015 року президент США Барак Обама підписав схвалений Конгресом доопрацьований бюджет США на 2016 рік на потреби національної оборони. Таким чином, санкціоновано виділення коштів для надання військової допомоги Україні в обсязі 300 мільйонів доларів США упродовж 2016 фінансового року. При цьому 50 мільйонів із зазначеної загальної суми може бути використано для надання нашій державі оборонних озброєнь», – мовиться у повідомленні.

22 жовтня Барак Обама офіційно застосував право вето щодо закону про оборонний бюджет США, що передбачав надати 300 мільйонів доларів на військову допомогу Україні. Він заявив, що повертає закон про надання 612 мільярдів доларів на оборонні витрати до Конгресу, щоб там «усе зробили правильно» і профінансували безпеку країни «належним чином».

Закон передбачає надати 300 мільйонів доларів на допомогу Україні у сферах оборони і безпеки. За документом, ці кошти можуть піти не тільки на таку допомогу, як навчання українських силовиків, передача розвідувальних даних чи військове обладнання нелетальної дії, а й на летальну зброю.

Але йдеться лише про дозвіл президентові США надавати таку допомогу, а не про вимогу до нього. Досі позиція Барака Обами щодо надання Україні летальної зброї, навіть суто оборонної, лишається негативною.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…