Amnesty International збирає підписи на захист свідка у справі Сенцова

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International почала кампанію зі збору підписів про недопустимість фізичного тиску на Геннадія Афанасьєва, свідка у справі Олега Сенцова та Олександра Кольченка, передає видання Крим.Реалії.

Фото: expres.ua

Фото: expres.ua

У тексті звернення до генерального прокурора РФ Юрія Чайки наголошується на тому, що «Конституція Росії і Конвенція ООН проти катувань вимагають, щоб Росія вжила заходів із недопущення катувань і забезпечила залучення винних до відповідальності».

Правозахисники вимагають, щоб Афанасьєв був захищений від усіх форм тортур та інших видів жорстокого поводження, і від будь-яких спроб чинити на нього тиск, а також закликають розслідувати вказані факти тортур щодо кримського політв’язня після його затримання в Сімферополі в травні 2014 року і згодом в ході судового процесу в Ростові-на-Дону.

Геннадій Афанасьєв був ключовим свідком у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, яких 25 серпня засудили до 20 і 10 років суворого режиму відповідно.

На суді Афанасьєв відмовився від своїх свідчень, заявивши, що слідство отримало їх раніше шляхом тортур. 19 серпня правозахисний центр «Меморіал» оголосив його політв’язнем.

За версією слідства, Геннадій Афанасьєв, як і інший фігурант справи Олексій Чирній, були членами терористичної групи, нібито створеної Сенцовим. Після затримання вони обоє уклали угоду зі слідством, їх справа розглядалася в закритому режимі. За вироком суду Афанасьєв і Чирній отримали по сім років позбавлення волі.

Нагадаємо, наприкінці літа у Санкт-Петербурзі активісти коаліції «Демократичний Петербург» вийшли на одиничні пікети, протестуючи проти вироків Сенцову і Кольченку, та на підтримку Геннадія Афанасьєва.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…