Amnesty International збирає підписи на захист свідка у справі Сенцова

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International почала кампанію зі збору підписів про недопустимість фізичного тиску на Геннадія Афанасьєва, свідка у справі Олега Сенцова та Олександра Кольченка, передає видання Крим.Реалії.

Фото: expres.ua

Фото: expres.ua

У тексті звернення до генерального прокурора РФ Юрія Чайки наголошується на тому, що «Конституція Росії і Конвенція ООН проти катувань вимагають, щоб Росія вжила заходів із недопущення катувань і забезпечила залучення винних до відповідальності».

Правозахисники вимагають, щоб Афанасьєв був захищений від усіх форм тортур та інших видів жорстокого поводження, і від будь-яких спроб чинити на нього тиск, а також закликають розслідувати вказані факти тортур щодо кримського політв’язня після його затримання в Сімферополі в травні 2014 року і згодом в ході судового процесу в Ростові-на-Дону.

Геннадій Афанасьєв був ключовим свідком у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, яких 25 серпня засудили до 20 і 10 років суворого режиму відповідно.

На суді Афанасьєв відмовився від своїх свідчень, заявивши, що слідство отримало їх раніше шляхом тортур. 19 серпня правозахисний центр «Меморіал» оголосив його політв’язнем.

За версією слідства, Геннадій Афанасьєв, як і інший фігурант справи Олексій Чирній, були членами терористичної групи, нібито створеної Сенцовим. Після затримання вони обоє уклали угоду зі слідством, їх справа розглядалася в закритому режимі. За вироком суду Афанасьєв і Чирній отримали по сім років позбавлення волі.

Нагадаємо, наприкінці літа у Санкт-Петербурзі активісти коаліції «Демократичний Петербург» вийшли на одиничні пікети, протестуючи проти вироків Сенцову і Кольченку, та на підтримку Геннадія Афанасьєва.

Читайте також

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни
Публікації, Світ, Україна
0 shares0 views

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни

vidia.ua - Лис 16, 2018

[caption id="attachment_70572" align="aligncenter" width="705"] Члени товариства «Січ» на святкових зборах у Нью-Йорку, 1917 рік.[/caption] У переддень Першої світової війни українська громада США була…

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору
Україна
0 shares0 views

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору

vidia.ua - Сер 31, 2018

Президент України Петро Порошенко пропонує розірвати договір «Про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією», що «з вини Москви вже давно став…