Вийшла друком польсько-українська книга про Крим

Збірку наукових праць «Тірітака: Античне місто Кіммерійського Босфору» польсько-української експедиції в Криму презентували в Україні, передає Культпростір.

Фрагмент обкладинки книги

Фрагмент обкладинки книги

Ця книга – звіт про роботу Польської археологічної місії на розкопках античного міста Тірітака, що знаходиться поблизу сучасної Керчі. Українська та польська місії вели розкопки разом, починаючи з 2008 року, і були змушені передчасно припинити їх у 2014-му через політичну ситуацію.

«Не продовжувати розкопки вирішив керівник Польської археологічної місії “Тірітака” доктор Альфред Твардецький навесні 2014 року через небезпеку і неоднозначність ситуації та правові норми. Оскільки Крим визнаний окупованою територією, на його землях не можна проводити розкопки, окрім рятувальних. Ще однією причиною стали моральні переконання», – розповіла представниця прес-центру Національного художнього музею України Олена Гончарук.

Упорядником збірки став спеціаліст з мистецтва, археології та історії стародавньої Греції, доктор Альфред Твардецький. Допомогли з книгою також українські фахівці, серед яких Гліб Іванкін, Алла Буйських та Віктор Зінько.

Як повідомляв сайт VIDIA раніше, в Україні вийшла друком унікальна двомовна книжка-картинка, в якій зібрано листи українських дітей, написані солдатам на сході України.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…