МЗС Польщі профінансує благодійний проект української діаспори

допомога переселенцямМіністерство закордонних справ Польщі виділило 800 тисяч злотих (близько 210 тисяч доларів) на допомогу чотирьом сотням сімей переселенців в Україні. Гроші будуть використані в рамках нового проекту Фундації духовної культури пограниччя «Разом з Україною» Греко-католицької парафії Любліна.

Про це пише VIDIA із посиланням на інформаційний бюлетень української громади Польщі «Простір».

Модернізація 10 медичних пунктів, купівля основних меблів та обладнання для помешкань, а також організація літніх реабілітаційних таборів для дітей — це лиш деякі завдання проекту.

«Мета акції — надання гуманітарної допомоги для внутрішніх переселенців в Україні в межах Дніпропетровської області», — говорить координатор програми Войцєх Олеховський.

Представники Фундації сподіваються, що фірми, де здійснюватиметься закупівля необхідних речей для українців, нададуть суттєві знижки, аби можна було значно збільшити допомогу.

Будуть також налагоджені пункти збору та постійний виїзд вантажівок із допомогою на схід України, тому мешканці Любліна зможуть активно долучатися до акції.

«Україна перебуває на межі гуманітарної катастрофи. У межах Дніпропетровської області є понад 1,3 мільйон переселенців, які намагаються вижити у складних умовах та протистояти біді», — говорить представник Фундації Ігор Лісин. — Порівнюючи курс української валюти до цін, які зараз встановлені в країні, — ситуація виглядає драматично. Зарплати у порівняні з європейськими знизилися втричі. Бракує дуже багато різних речей. Особливо найдешевших. Є трохи імпортованих. Але ціни на них космічні».

Реалізація проекту триватиме протягом семи місяців від 15 червня до кінця грудня.

За даними ООН, нагадаємо, в цілому 3,2 мільйони жителів українського сходу потребують гуманітарної допомоги.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…