Нардепи попросили Нідерланди не віддавати Росії «золото скіфів»

Фото: Дзеркало тижня

Фото: Дзеркало тижня

Українські нардепи звернулися до парламенту Нідерландів із закликом повернути Києву експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі». Скіфське золото вивезли в Амстердам ще до того, як півострів анексувала Росія.

За таку постанову проголовували 249 депутатів, інформує VIDIA з посиланням на повідомлення офіційного веб-порталу Верховної Ради.

Парламентарі вважають, що «існує реальна загроза втрати, знищення, пошкодження чи руйнування українських культурних цінностей», і це питання «вийшло з площини договірних відносин окремих музеїв і набуло політичного значення».

«Активні протиправні дії кримських музеїв за підтримки Російської Федерації в напрямку судового повернення музейних предметів державної частини Музейного фонду України на територію окупованої АР Крим, неконтрольовану Україною, є доказом такої загрози», – йдеться у документі.

Нардепи наголошують: те, що скіфське золото належить Україні, – беззаперечний факт. «На цей час закінчилася строки усіх документів, які дозволяли вважати перебування музейних цінностей на території Королівства Нідерланди законним. Якнайшвидше повернення усіх предметів української колекції, що зберігаються у МАП, до столиці України дозволить врегулювати це питання», – вказано у постанові.

Також депутати попереджають, що повернення експонатів у музеї Криму фактично засвідчуватиме «визнання АРК як одиниці територіального складу РФ».

Нагадаємо, кримська художниця Маша Куликовська провела мистецьку акцію у столиці Росії: випрала прапор Криму в Москві-ріці на знак протесту проти анексії півострова.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…