Країни колишнього СРСР оголосили бойкот “георгіївській” стрічці

Готуючись до 70-річного ювілею Перемоги, колишні країни СРСР послідовно відмовляються від російської «георгіївської стрічки», яка стала символом сепаратизму і війни на Донбасі, йдеться у матеріалі “Радіо Свобода“.

Першими від московської ідеологічної опіки дистанціювалися країни Балтії – в Литві, Латвії та Естонії давно відмовилися від символів Російської імперії та радянського комунізму, будь-які прояви якого там перебувають поза рамками закону, так само як і символіка націонал-соціалізму. За використання забороненої радянської символіки тут загрожує кримінальна відповідальність.

Всі фото з сайту "Радіо Свобода"

Всі фото з сайту “Радіо Свобода”

Білорусь отримала свій атрибут Перемоги – яблуневий цвіт на червоно-зеленому банті. Виступаючи з посланням до Національних зборів, Лукашенко пояснив, що насправді «георгіївська стрічка» в Білорусі не забороняється, а новий символ повинен надати святу «національної своєрідності».

Російські блогери відразу заволали, що в такому випадку білорусам за основу потрібно було б взяти колір картоплі. На що білоруси на форумах відповіли, що побоюються атаки «колорадських паразитів», безпосередньо натякаючи на схожість забарвлення «георгіївської стрічки» і колорадського жука.

В Молдові депутати парламенту від Ліберальної партії ініціювали законопроект про накладення штрафу за носіння і використання «георгіївської стрічки». Для фізичних осіб – в еквіваленті до 120 доларів, для осіб на державній посаді – до 200 доларів, для юридичних осіб – до 250 доларів.

Казахстан з цього року вводить в обіг блакитні стрічки в колір державного прапора, на яких нанесено золотий національний орнамент, а також зображення сонця і орла.

В Киргизії спеціальна комісія постановила прикрашати міста країни в червоно-жовті тони, в яких витриманий офіційний прапор. Концепція пояснює, що червоний уособлює доблесть, сміливість і перемогу, жовтий – мир і спокій.

В Узбекистані на державному рівні жодні стрічки не використовуються, але на вінках в День Перемоги замість червоних стрічок будуть пов’язуватися зелені – це один з домінуючих кольорів узбецького прапора.

У Таджикистані через соціальні мережі започаткували ініціативу, щоб заборонити «георгіївські стрічки». Проти експансії виступає насамперед молодь та інтелігенція. Але фактичної заборони на російський символ немає.

У Грузії та Азербайджані “георгіївські стрічки” не мали поширення і донині, а влада Вірменії до 100-річчя геноциду вірмен універсальним символом пам’яті всіх жертв оголосили квітку незабудки.

Наприкінці квітня цього року в Україні повністю відмовилися від радянської ідеологічної спадщини. Скасували термін «Велика Вітчизняна війна», а злочини більшовизму і фашизму оголосили по суті рівними. Крім того, ухвалили рішення зробити символом пам’яті жертв Другої світової війни квітку червоного маку. Зображення маку зі слоганом «1939-1945. Ніколи знову» нагадує мішень, від якої розходяться сліди крові.

А ось в Росії “георгіївська лихоманка”. На спеціально пристосованих під такі потреби потужностях фабрики «Казанський текстиль» виробництво стрічки зросло – до 10 тисяч кілометрів проти 4 тисяч кілометрів минулого року. У кольорах «георгіївської стрічки» також виготовляють шарфи, якими обв’язуються російські чиновники високого рангу, в сукнях цієї колірної гами на подіум виходять моделі, в чорно-помаранчеві пакети розфасовується найрізноманітніша продукція – від крабових паличок до презервативів.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…