Країни колишнього СРСР оголосили бойкот “георгіївській” стрічці

Готуючись до 70-річного ювілею Перемоги, колишні країни СРСР послідовно відмовляються від російської «георгіївської стрічки», яка стала символом сепаратизму і війни на Донбасі, йдеться у матеріалі “Радіо Свобода“.

Першими від московської ідеологічної опіки дистанціювалися країни Балтії – в Литві, Латвії та Естонії давно відмовилися від символів Російської імперії та радянського комунізму, будь-які прояви якого там перебувають поза рамками закону, так само як і символіка націонал-соціалізму. За використання забороненої радянської символіки тут загрожує кримінальна відповідальність.

Всі фото з сайту "Радіо Свобода"

Всі фото з сайту “Радіо Свобода”

Білорусь отримала свій атрибут Перемоги – яблуневий цвіт на червоно-зеленому банті. Виступаючи з посланням до Національних зборів, Лукашенко пояснив, що насправді «георгіївська стрічка» в Білорусі не забороняється, а новий символ повинен надати святу «національної своєрідності».

Російські блогери відразу заволали, що в такому випадку білорусам за основу потрібно було б взяти колір картоплі. На що білоруси на форумах відповіли, що побоюються атаки «колорадських паразитів», безпосередньо натякаючи на схожість забарвлення «георгіївської стрічки» і колорадського жука.

В Молдові депутати парламенту від Ліберальної партії ініціювали законопроект про накладення штрафу за носіння і використання «георгіївської стрічки». Для фізичних осіб – в еквіваленті до 120 доларів, для осіб на державній посаді – до 200 доларів, для юридичних осіб – до 250 доларів.

Казахстан з цього року вводить в обіг блакитні стрічки в колір державного прапора, на яких нанесено золотий національний орнамент, а також зображення сонця і орла.

В Киргизії спеціальна комісія постановила прикрашати міста країни в червоно-жовті тони, в яких витриманий офіційний прапор. Концепція пояснює, що червоний уособлює доблесть, сміливість і перемогу, жовтий – мир і спокій.

В Узбекистані на державному рівні жодні стрічки не використовуються, але на вінках в День Перемоги замість червоних стрічок будуть пов’язуватися зелені – це один з домінуючих кольорів узбецького прапора.

У Таджикистані через соціальні мережі започаткували ініціативу, щоб заборонити «георгіївські стрічки». Проти експансії виступає насамперед молодь та інтелігенція. Але фактичної заборони на російський символ немає.

У Грузії та Азербайджані “георгіївські стрічки” не мали поширення і донині, а влада Вірменії до 100-річчя геноциду вірмен універсальним символом пам’яті всіх жертв оголосили квітку незабудки.

Наприкінці квітня цього року в Україні повністю відмовилися від радянської ідеологічної спадщини. Скасували термін «Велика Вітчизняна війна», а злочини більшовизму і фашизму оголосили по суті рівними. Крім того, ухвалили рішення зробити символом пам’яті жертв Другої світової війни квітку червоного маку. Зображення маку зі слоганом «1939-1945. Ніколи знову» нагадує мішень, від якої розходяться сліди крові.

А ось в Росії “георгіївська лихоманка”. На спеціально пристосованих під такі потреби потужностях фабрики «Казанський текстиль» виробництво стрічки зросло – до 10 тисяч кілометрів проти 4 тисяч кілометрів минулого року. У кольорах «георгіївської стрічки» також виготовляють шарфи, якими обв’язуються російські чиновники високого рангу, в сукнях цієї колірної гами на подіум виходять моделі, в чорно-помаранчеві пакети розфасовується найрізноманітніша продукція – від крабових паличок до презервативів.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…