Україна візьме участь у міжнародній книжковій виставці Book World Prague

prave-kridlo-prumysloveho-palace14-17 травня у Празі відбудеться 21-ша Міжнародна книжкова виставка-ярмарок та літературний фестиваль Book World Prague. Вперше українська громада Чеської Республіки самотужки організовує  участь України.

Про це VIDIA повідомили у Організаційній Раді національної експозиції – Україна, яка і зайнялась залученням українських учасників. До неї увійшли україністи, перекладачі та творчі і активні люди.

Ідея долучити українських учасників до празької книжкової виставки виникла рік тому, коли один з небайдужих ініціаторів не побачив на книжному форумі 2014 року жодного українського павільйону чи стенду з українською літературою.

Українському уряду та ключовим міністерствам – культури та освіти – було надіслано листи з пропозицією долучитись до участі у книжковому форумі в Празі.

З листа-відповіді від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, стало зрозуміло, що підтримка українських організаторів й учасників у такому заході буде чисто символічною. Незважаючи на це, було розпочато роботу з інформування потенційних учасників книжкової виставки з України.

Водночас, активісти звернулись до Надзвичайного та Повноважного Посла України в Чеській Республіці з проханням взяти цей захід під свій патронат та надати посильну допомогу в перемовинах з Виставкомом Book World Prague-2015 щодо укладання договору оренди павільйону для українських учасників виставки.

Було підготовлено та розіслано листи-звернення до української діаспори, україністів, перекладачів у Чеській Республіці, включаючи україномовні видання, з пропозицією приєднатися до організації та фінансування участі українських учасників і відвідувачів.

Свою згоду приїхати до Праги підтвердили більше 10-ти учасників з України, серед яких: поетеса та прозаїк Вікторія Андрусів з Ужгорода, дитяча письменниця Мирослава Макаревич з Києва, прозаїк і поет Юрій Андрухович з Івано-Франківська, письменник, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець з Мукачева.

А також: Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, видавництва «Апріорі», «Астролябія», «Кальварія» зі Львова, «Фоліо» з Харкова, ТДВ «Патент», Видавництво «Карпати» та «Ліра» з Ужгорода та ряд інших.

Свою участь у виставці розгялдають письменники львів’янин Юрко Винничук та киянин Андрій Кокотюха.

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…