З допомогою діаспори у Києві готують психологів із числа бійців АТО

СнимокУ Києві стартував другий етап психотерапевтичного тренінгу із підготовки бійців-інструкторів по роботі із шоком та посттравматичним стресовим розладом (ПТСР). Унікальність тренінгу «Побратими», що триватиме із 5 по 9 квітня, полягає у тому, що його учасниками є безпосередньо самі бійці.

За результатами навчання, в ході якого фахівці покажуть, як розпізнавати і лікувати власні травми, учасники програми отримають достатній обсяг знань, аби допомагати справлятися з психологічними труднощами своїм же бойовим товаришам.

Про це VIDIA повідомили в організації Wounded Warrior Ukraine, яка і проводить навчання військових.

Навчаючий тренер — Дітте Марчер, директор Bodynamic International, громадський діяч, правозахисник, тілесно-орієнтований психотерапевт із багаторічним стажем, співавтор методики для роботи з шоковою травмою та ПТСР, рекомендованої ООН для застосування у гарячих точках. Впродовж 20 років співпрацювала як психолог та спеціаліст із розв’язання конфліктів з миротворчими силами ООН, організацією «Лікарі без кордонів» на Близькому Сході, у країнах колишньої Югославії та Африки.

«Ветерани — уже спеціалісти. Людина із серцем, яка здатна не боятися страхів іншої людини, здатна до емпатії, здатна створити спільноту і має на це час — здатна лікувати. Багато ветеранів не бажають говорити із дипломованими психологами. Натомість вони готові говорити із тими, хто так само був на війні, хто може підтримати їх, повернутися з ними у спогадах у те місце. То ж ми просто повинні дати їм правильний інструментарій для допомоги одне одному», — говорить Дітте Марчер.

Цей 16-денний тренінг проводиться із лютого по липень 2015 року, серією семінарів по 2-5 днів та проміжними зустрічами у малих групах. Результатом має стати випуск 25 бійців-інструкторів по роботі із шоком та ПТСР та трьох тренерів-бодинамістів (асистентів Дітте Марчер), які зможуть проводити подібне навчання й надалі під супервізією Дітте у різних регіонах, військових частинах, спільнотах бійців. Планується розширення мережі такого психологічного супроводу.

Зазначимо, що гроші на реалізацію цього проекту жертвували у тому числі представники української діаспори у США. Втім проект і потребує фінансування і у подальшому — деталі на сайті Wounded Warrior Ukraine.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…