З допомогою діаспори у Києві готують психологів із числа бійців АТО

СнимокУ Києві стартував другий етап психотерапевтичного тренінгу із підготовки бійців-інструкторів по роботі із шоком та посттравматичним стресовим розладом (ПТСР). Унікальність тренінгу «Побратими», що триватиме із 5 по 9 квітня, полягає у тому, що його учасниками є безпосередньо самі бійці.

За результатами навчання, в ході якого фахівці покажуть, як розпізнавати і лікувати власні травми, учасники програми отримають достатній обсяг знань, аби допомагати справлятися з психологічними труднощами своїм же бойовим товаришам.

Про це VIDIA повідомили в організації Wounded Warrior Ukraine, яка і проводить навчання військових.

Навчаючий тренер — Дітте Марчер, директор Bodynamic International, громадський діяч, правозахисник, тілесно-орієнтований психотерапевт із багаторічним стажем, співавтор методики для роботи з шоковою травмою та ПТСР, рекомендованої ООН для застосування у гарячих точках. Впродовж 20 років співпрацювала як психолог та спеціаліст із розв’язання конфліктів з миротворчими силами ООН, організацією «Лікарі без кордонів» на Близькому Сході, у країнах колишньої Югославії та Африки.

«Ветерани — уже спеціалісти. Людина із серцем, яка здатна не боятися страхів іншої людини, здатна до емпатії, здатна створити спільноту і має на це час — здатна лікувати. Багато ветеранів не бажають говорити із дипломованими психологами. Натомість вони готові говорити із тими, хто так само був на війні, хто може підтримати їх, повернутися з ними у спогадах у те місце. То ж ми просто повинні дати їм правильний інструментарій для допомоги одне одному», — говорить Дітте Марчер.

Цей 16-денний тренінг проводиться із лютого по липень 2015 року, серією семінарів по 2-5 днів та проміжними зустрічами у малих групах. Результатом має стати випуск 25 бійців-інструкторів по роботі із шоком та ПТСР та трьох тренерів-бодинамістів (асистентів Дітте Марчер), які зможуть проводити подібне навчання й надалі під супервізією Дітте у різних регіонах, військових частинах, спільнотах бійців. Планується розширення мережі такого психологічного супроводу.

Зазначимо, що гроші на реалізацію цього проекту жертвували у тому числі представники української діаспори у США. Втім проект і потребує фінансування і у подальшому — деталі на сайті Wounded Warrior Ukraine.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…