Бойовики на сході воюють зброєю, яку Росія захопила у Грузії?

Фото: bbc.co.uk

Фото: bbc.co.uk

Росія передала сепаратистам на схід України не тільки власну зброю, а й захоплену під час інтервенції у Грузію 2008 року.

Про це повідомив Сімон Веземан, дослідник в галузі торгівлі зброєю, експерт Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI), передає Радіо Свобода.

Фахівці інституту дійшли такого висновку під час підготовки звіту про тенденції на міжнародному ринку зброї за 2010-2014 роки, який був опублікований 16 березня у Стокгольмі.

Згідно з даними експертів, Росія (яка є другим найбільшим експортером зброї в світі) передала проросійським бойовикам на Донбас щонайменше 75 одиниць військової техніки: 50 протитанкових ракетних комплексів «Корнет», п’ять бронетранспортерів БТР-82А, 10 переносних зенітно-ракетних комплексів «Гром» та 10 танків Т-72.

Сімон Ваземан зауважив, що дуже складно стверджувати з упевненістю про кількість та види військової техніки, яка є у бойовиків. Водночас більшість зброї сепаратистів – така ж, що й в української армії. «Цю зброю могли захопити в українських сил під час бойових дій або взяти з баз в Україні», – пояснив експерт.

Однак у бойовиків є і озброєння, якого не було в Україні до 2014 року. Так, у сепаратистів помітили бронетехніку і танки, яка виробляються тільки у Росії, а відповідно потрапила на Донбас лише зі згоди Москви.

Окрім того, у бойовиків ідентифікували зброю, яка могла бути завезена з Грузії. «Є також ракети, які помітили та ідентифікували в сепаратистів. Ці ракети первісно виробили в Польщі. Деякі з них експортували до Грузії у 2007 році. У 2008 їх захопили російські сили під час вторгнення в Грузію. Тепер ці ракети бачили в руках повстанців», – розповів Сімон Веземан.

Експерти Інституту розпізнають таке озброєння, вивчаючи фото та відео проросійських бойовиків у соцмережах та на їхніх сайтах. На деяких знімках видно реєстраційні номери та позначки, за якими можна встановити походження зброї.

Як повідомляв VIDIA раніше, посольство Великобританії оприлюднило фотознімки, які свідчать про присутність російських збройних сил на сході України.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…