Близько сотні німців воює на Донбасі на боці проросійських бойовиків

Фото: Max Avdeev

Фото: Max Avdeev

Німецька газета Welt am Sonntag стверджує, що понад сто громадян ФРН беруть безпосередню участь у збройному конфлікті на сході України, передає Deutsche Welle.

Здебільшого це пізні переселенці німецького походження з республік колишнього СРСР, окремі з них служили у збройних силах Німеччини. Усі вони воюють на стороні проросійських бойовиків.

Слід зазначити, що за участь у бойових діях на сході Україні громадяни ФРН за законом не підлягають кримінальному переслідуванню, на відміну від власників німецьких паспортів, які воюють на боці угруповання «Ісламська держава» на Близькому Сході.

Проте експерт фракції ХДС/ХСС у Бундестазі з внутрішньополітичних питань Штефан Майєр переконує, що громадян Німеччини, які воюють в Україні, можна притягнути до відповідальності за «створення терористичного об’єднання». Посадовець додає, що осіб з подвійним громадянством треба позбавляти німецьких паспортів за участь у різноманітних громадянських війнах.

Українська сторона вже висловила своє занепокоєння ситуацією. Зокрема, український посол у Німеччині Андрій Мельник наголосив, що керівництво Німеччини має активно сприяти тому, аби їхні громадяни надалі не мали змоги відправлятись «у східному напрямку для участі у вчиненні вбивств».

У відповідь на це Міністерство внутрішніх справ ФРН заявило, що Берлін не збирається закривати очі на здійснені за кордоном злочини своїх громадян. Відтак відомство планує запровадити ряд заборонних та обмежувальних заходів на виїзд з країни осіб, які захочуть воювати в Україні.

Як повідомляв VIDIA раніше, В Іспанії поліція затримала восьмеро громадян цієї країни за участь у конфлікті на Донбасі на боці проросійських бойовиків.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…