Близько сотні німців воює на Донбасі на боці проросійських бойовиків

Фото: Max Avdeev

Фото: Max Avdeev

Німецька газета Welt am Sonntag стверджує, що понад сто громадян ФРН беруть безпосередню участь у збройному конфлікті на сході України, передає Deutsche Welle.

Здебільшого це пізні переселенці німецького походження з республік колишнього СРСР, окремі з них служили у збройних силах Німеччини. Усі вони воюють на стороні проросійських бойовиків.

Слід зазначити, що за участь у бойових діях на сході Україні громадяни ФРН за законом не підлягають кримінальному переслідуванню, на відміну від власників німецьких паспортів, які воюють на боці угруповання «Ісламська держава» на Близькому Сході.

Проте експерт фракції ХДС/ХСС у Бундестазі з внутрішньополітичних питань Штефан Майєр переконує, що громадян Німеччини, які воюють в Україні, можна притягнути до відповідальності за «створення терористичного об’єднання». Посадовець додає, що осіб з подвійним громадянством треба позбавляти німецьких паспортів за участь у різноманітних громадянських війнах.

Українська сторона вже висловила своє занепокоєння ситуацією. Зокрема, український посол у Німеччині Андрій Мельник наголосив, що керівництво Німеччини має активно сприяти тому, аби їхні громадяни надалі не мали змоги відправлятись «у східному напрямку для участі у вчиненні вбивств».

У відповідь на це Міністерство внутрішніх справ ФРН заявило, що Берлін не збирається закривати очі на здійснені за кордоном злочини своїх громадян. Відтак відомство планує запровадити ряд заборонних та обмежувальних заходів на виїзд з країни осіб, які захочуть воювати в Україні.

Як повідомляв VIDIA раніше, В Іспанії поліція затримала восьмеро громадян цієї країни за участь у конфлікті на Донбасі на боці проросійських бойовиків.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…