Український інженер може полетіти на Марс

Фото з Facebook Сергія Якімова

Фото з Facebook Сергія Якімова

Киянин Сергій Якімов, інженер Інституту космічних досліджень України, потрапив до 100 кандидатів на участь у проекті Mars One, мета якого – колонізація Марса. Про результати чергового відбіркового туру VIDIA повідомили у прес-службі проекту.

Голландська некомерційна організація Mars One, яка планує до 2023 року заснувати колонію на Марсі, з первинного списку в 202 586 заявників відібрала 100 претендентів, які візьмуть участь у третьому раунді відбору. У сотню кандидатів увійшли 50 чоловіків і 50 жінок. Це 39 осіб з Америки, 31 з Європи, 16 з Азії, сім з Африки, і сім з Океанії. Повний список кандидатів опублікований на сайті організації.

Кожен із сотні обраних разом із більш ніж півтисячею інших кандидатів пройшов приватне інтернет-інтерв’ю з головним лікарем проекту, доктором медичних наук Норбертом Крафтом. Під час інтерв’ю кандидати мали можливість показати своє розуміння ризиків, командного духу і свою мотивацію для участі в експедиції на Марс. «Нас дуже вразило те, як багато сильних кандидатів взяли участь в опитувальному раунді, що дуже ускладнило вибір», — зазначив доктор Крафт.

У коментарі VIDIA Сергій Якімов розповів, що окрім співбесіди, йому довелось також пройти медичне обстеження. Кожен кандидат проходив його в країні свого проживання, втім керуючись критеріями, які надсилали організатори.

«Готуючись до співбесіди, я страшно переживав. Але ще більше нервувався, коли чекав на результати. Коли дізнався, що проходжу, радів дуже — я ж тепер ще на один крок ближче до мрії, — поділився емоціями Сергій. — Щоправда, попереду ще нелегкі випробування,  потрібно готуватися».

За його словами, наступним етапом має стати поділ кандидатів на невеликі групи, кожну з яких помістять у модель марсіанської бази, де дивитимуться, хто і як справляється із завданнями, труднощами складної психологічної ситуації та замкненого середовища.

Нагадаємо, після першого відбіркового туру Сергій розповідав, що політ у космос — його давня мрія.

Читайте також

Американська зброя для ЗСУ: що вже передали Україні і як застосовують на фронті
Важливе, Україна
0 shares0 views

Американська зброя для ЗСУ: що вже передали Україні і як застосовують на фронті

vidia.ua - Гру 18, 2017

Американська військова допомога, яка вже в Україні, здатна змінити ситуацію на Донбасі. Контрбатарейні радари Сполучені Штати Америки передавали українській армії тричі. Система може…

Американські дипломати створили казковий Львів з імбирних пряників
Вибір редакції, Україна
0 shares0 views

Американські дипломати створили казковий Львів з імбирних пряників

vidia.ua - Гру 18, 2017

Родина заступника посла США створила з пряників зменшену копію львівської площі Ринок, повідомляє ТСН. Родина майже місяць працювала над будиночками з імбирних пряників…

У Сіднеї відкрилося перше почесне консульство України
Світ
0 shares0 views

У Сіднеї відкрилося перше почесне консульство України

vidia.ua - Гру 18, 2017

У неділю, 17 грудня, відкрилося перше почесне консульство України у Сіднеї (Австралія). Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку Міністерства закордонних справ…