Депутати ЄС оголосили голодування, закликаючи звільнити Савченко

Фото: nr2.com.ua

Фото: nr2.com.ua

До протестної акції литовського євродепутата Пятраса Ауштрявічюса, який оголосив голодування в знак підтримки української льотчиці, планують приєднатися інші його колеги, заявив член Європарламенту.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на литовський новинний портал DELFI.

«Сьогодні голодує європарламентар з Чехії Міхаела Шойдрова, пізніше до ініціативи приєднаються ліберал Антанас Гуога і консерватор Габріелюс Ландсбергіс, члени ЄП – іспанка Беатріс Б. Бастеречеа, полька Юлія Пітера, чех Павел Свобода та ін. Цією акцією, ми, члени Європарламенту, хочемо звернути увагу на те, що в Росії майже два місяці голодує, перебуває в жахливих умовах українська льотчиця. Ми закликаємо на весь голос і так, щоб усі бачили, висловити свою громадянську і моральну позицію, сказати “стоп” російській політиці обезлюднення», – повідомив Пятрас Ауштрявічюс.

Сам литовський європарламентар почав голодувати 4 лютого. «Українська група депутатів закликала посла Чижова поважати міжнародні стандарти і звільнити Н.Савченко. Сьогодні я оголосив голодування!», – написав тоді Ауштрявічюс на своїй Twitter-сторінці.

З 4 лютого члени ЄП щодня надсилають листи постпредові Росії в ЄС Володимиру Чижову з вимогою звільнити Надію Савченко. Проти неї відкрили нову кримінальну справу за звинуваченням у незаконному перетині кордону. Сама Надія голодує з 15 грудня минулого року.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила жорстку резолюцію, у якій закликала Росію звільнити українського нардепа Надію Савченко, а також усіх інших «в’язнів війни».

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…