Країни ЄС закликали виступити єдиним фронтом проти російської пропаганди

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс Фото: Delfi

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс
Фото: Delfi

Міністри закордонних справ Великобританії, Данії, Естонії та Литви звернулися до Єврокомісії із закликом розробити чіткий план дій боротьби з пропагандистською кампанією Росії. Відповідний лист було направлено голові зовнішньополітичного відомства ЄС Федеріці Могеріні. Створити такі канали інформаційного спротиву планують до 2016 року, повідомляє VIDIA з посиланням на медіа-портал Delfi.

Посадовці звертають увагу на те, що Кремль швидкими темпами розширює свої каналидезінформації та пропаганди з метою підтримати політичні і військових цілі російського уряду. Відповідно, міністри закликають забезпечити «надійну і конкурентоспроможну інформаційну альтернативу російськомовним жителям і тим, хто користується контрольованими російською державою ЗМІ».

Зокрема, пропонується створити інтернет-платформу, де буде розміщена інформація про брехню і технології пропаганди та де будуть підтримуватися ініціативи зі створення телеканалів, мережевих порталів, радіостанцій і друкованих ЗМІ російською мовою. Окрім того, заохочуватиметься співпраця з уже існуючими російськими ЗМІ на території ЄС.

До слова, у нещодавньому інтерв’ю Deutsche Welle голова латвійського МЗС наголосив, що підхід НАТО та ЄС до вирішення української кризи загалом є правильним, однак російська агресія вимагає нової стратегії на рівні обох організацій. На думку Едгарса Рінкевічса, Альянсу потрібно пристосуватися до умов ведення гібридної війни, що включає у себе питання безпеки в мережі і боротьби з російською пропагандою за допомогою стратегічної комунікації.

Також нагадаємо, що голова комітету із закордонних справ Бундестагу заявив про маніпулюції громадською думкою та поширення пропаганди в Німеччині з боку Росії.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…