Діаспора в Ізраїлі зустрілась із місцевим журналістом, що зняв фільм про Майдан

В Українському культурному центрі у Тель-Авіві відбулась зустріч із ізраїльським журналістом, військовим кореспондентом «9 каналу», автором фільму  про події на Майдані «Українська січ» Андрієм Кожиновим. Про це VIDIA повідомили у прес-службі Посольства України в Державі Ізраїль.

1508987_721298604605662_621753449967954310_n

«Очевидно, що, насамперед, саме постать Андрія Кожинова викликала величезний інтерес до заходу, який був приурочений до річниці початку Революції Гідності. Фільм Кожинова, показаний на ізраїльському телебаченні, мав неабиякий резонанс серед місцевої російськомовної громади і викликав різноманітні відгуки – одні звинувачували автора у заангажованому висвітленні подій, інші дякували за правдиву розповідь. Сам журналіст на вечорі підкреслив, що намагався відсторонено і якомога об’єктивно показати події зими 2014 року в Києві», — йдеться у повідомленні.

Водночас він відзначив, що перебуваючи в епіцентрі подій на Майдані і маючи можливість спілкуватися з учасниками протистояння (здебільшого, євромайданівцями) він не побачив проявів націонал-екстремізму або антисемітизму. На його думку, відбувся національний підйом, розпочалося формування нації, що є природнім і нормальним процесом для будь-якої країни.

10407096_721298647938991_6863397438685539817_n

Після перегляду фільму Кожинов додав деякі особисті, емоційні, враження щодо побаченого на Майдані – перш за все, це відсутність страху навіть під час найкривавіших подій в Києві, що, очевидно, пояснювалося відчуттям нереальності (або, за словами журналіста, сюрреалістичності) всього, що відбувалося. Найбільш вражаючим і переломним моментом, як для ізраїльського журналіста, так і у ситуації на Майдані, стали перші жертви – Андрій розказував про ці страшні хвилини, коли на центральній площі з’явилися перші вбиті майданівці.

На екрані в Центрі промайнули кадри, у яких гинуть люди, відбуваються найзапекліші протистояння, далі – кадри, що демонструють перемогу, жаль за загиблими, тривогу, надію… Це все бачив на власні очі і згодом показав у своєму документальному фільмі про Майдан Андрій Кожинов.

Інша стрічка, яку переглянули того ж вечора гості УКЦ – «Острів Крим – хроніка розлучення». Інша тема розмови – як відбулася анексія частини української території.

Андрій Кожинов показав історичні події через призму подій у Севастопольській бригаді тактичної авіації Повітряного командування «Південь» під командуванням полковника Юлія Мамчура. Власне, Мамчур і став головним героєм фільму. Протягом кількох тижнів, у присутності журналістів, відбувалася блокада частини «зеленими чоловічками». На думку Кожинова, саме присутність преси дозволила уникнути кривавого конфлікту між українськими військовим та «кримською самообороною».

10524647_721298447939011_6774302250963991735_n

Останньою стала тема подій на Сході України. На початку літа Кожинов перебував у відрядженні на Донбасі, був у Слов’янську. Звідти він передавав репортажі, робив сюжети, один з яких також був переглянутий на вечорі.

Ізраїльський журналіст і військовий експерт поділився своїми оцінками подій, дав характеристики учасникам конфлікту, провів певні паралелі між тактикою військових дій збройних формувань ДНР та ЛНР та палестинськими терористами. Він також відзначив, що розвиток ситуації на Сході України може призвести до «палестинизації», тобто до створення довго триваючого конфлікту, розв’язати який буде надзвичайно складно.

Нагадаємо, документальна стрічка про Майдан отримала нагороду у Лейпцигу.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…