У Чехії відкрили Український бізнес-клуб

У Празі відкрили Українського бізнес-клубу Чехії, який створили українські громадські організації за ініціативи і підтримки Посла України.

Український бізнес-клуб Чехії офіційно зареєстрували ще місяць тому. У ньому вже є близько п’яти офіційних членів (як компаній, так і юридичних осіб), ідеться у матеріалі “Радіо Свобода“.

Мета клубу – стати середовищем, де будуть зустрічатися представники бізнесу, а також офіційні делегації для створення нових контактів, обміну інформацією і досвідом.

За словами посла України у Чехії Бориса Зайчука, який був присутній на відкритті клубу, подібну співпрацю варто було розпочати вже давно, адже бізнес-зв’язки між Україною та Чехією мають довгу історію.

Зокрема, Зайчук розповів про київський машинобудівний завод «Більшовик», який ще у 19-му столітті був заснований «двома чехами, які тоді були громадянами Австрії». «Вони побудували завод, який пізніше мав не тільки союзне, але і світове значення. Є багато прикладів участі чеської сторони у розвитку української економіки», – сказав Зайчук.

Окрім того, за словами посла, Україна також має що запропонувати Чехії. Наприклад, сьогодні Чехія отримує соняшникову олію з Австрії. Хоча, імпортувати олію з України, за словами Зайчука, було б і дешевше, і якісніше.

Слова посла підтвердилися вже на відкритті. До членів клубу звернувся місцевий бізнесмен, який займається продажем олії. Його цікавлять нові контакти в Україні.

Президент Українського бізнес-клубу Тарас Якубовський не передбачає серйозних перешкод на шляху інституції. Підписання Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом, за його словами, зняло багато бар’єрів на шляху до українсько-чеської співпраці. Якубовський переконаний, що інституції вдасться збільшити товарообіг між Україною та Чеською Республікою і Європою загалом.

«Ми запланували деякі поїздки до Чехії українського бізнесу. Відповідно – домовляємося з представниками чеського бізнесу про зустрічі для того, щоб вони могли прямо торгувати між собою. Друге, у нас є домовленості про делегації з міста Львова, з Києва, делегації міських рад, які так само мають проекти і хотіли би залучити інвестиції з Чеської Республіки», – розповів Якубовський про плани клубу.

З оптимізмом на майбутнє Українського бізнес-клубу дивиться і президент Чеського бізнес-клубу Романа Шеда. Ця інституція запропонувала українським партнерам використовувати їх офіс у старовинному будинку в центрі Праги.

За словами Шеди, зв’язки зі сходом є для Чехії важливими, але сьогодні їх переривають і їм не вистачає місця.

«Я виросла у час, коли основним напрямком для нас був Схід. Мені шкода, що сьогодні після революції, коли прийшов капіталізм, ті зв’язки, які були доволі добрими, вони руйнуються», – сказала вона.

Романа Шеда вірить в успіх Українського бізнес-клубу хоча б через те, що, за її словами, в Чехії живе багато українців, і успішних українців.

За даними Державної служби статистики України, протягом першого півріччя цього року обсяги товарообігу між Україною і Чеською Республікою зменшилися на 8,6 відсотка порівняно з першим півріччям минулого року. Усього товарообіг склав майже 800 мільйонів доларів.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…