Порошенко їде на зустріч до Мінська, де може зустрітися з Путіним

26 серпня відбудеться зустріч у форматі Україна – ЄС – “Євразійська трійка” (Білорусь, Казахстан, Росія).

Про це повідомляється на сайті Президента України, пише LB.ua.

18 і 19 серпня відбулися телефонні консультації Петра Порошенка з президентом Європейської Комісії Жозе-Мануелем Баррозу.

“Президент Європейської Комісії підтримав ініціативу президента України про запрошення боку ЄС для участі у зустрічі високого рівня. 26 серпня в Мінську відбудеться зустріч у форматі Україна – ЄС – “Євразійська трійка” (Білорусь, Казахстан, Росія) для обговорення питань, пов’язаних з імплементацією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, енергетичною безпекою і стабілізацією ситуації на Донбасі”, – сказано в повідомленні.

Порошенко подякував Жозе Мануелю Баррозу за готовність направити одночасно трьох членів Європейської Комісії (високого представника ЄС з питань безпеки і зовнішньої політики Кетрін Ештон, віце-президента Єврокомісії – комісара з питань енергетики Гюнтера Оттінгера і комісара з питань торгівлі Карла де Гухта). Такий безпрецедентний крок є підтвердженням солідарності і підтримки України з боку Європейського Союзу, зазначив президент.

Співрозмовники також обговорили питання надання Україні третьої хвилі макрофінансової допомоги ЄС.

Порошенко прийняв запрошення президента Європейської Ради Германа Ван Ромпея та президента Європейської Комісії Жозе-Мануеля Баррозу здійснити робочий візит до Брюсселя, 30 серпня.

Також Порошенко поінформував Жозе Мануеля Баррозу про розвиток ситуації на Донбасі і провокації Російської Федерації, що тривають і спрямовані на загострення ситуації з безпекою в регіоні. Він поінформував про обстріл терористами організованої колони мирних громадян, яка покидала Луганськ під білим прапором.

Президент Європейської Комісії засудив цей жахливий злочин терористів і закликав до негайного об’єктивного розслідування трагедії. Він наголосив на необхідності забезпечення захисту життя мирного населення. Президент України запевнив, що розслідування обставин цього злочину розпочато і винних притягнуть до відповідальності.

Він розповів, що вихід на такий формат розмови став “результатом дуже складного дипломатичного переговорного процесу”.

“Я вважаю, що це виграш сьогодні України і президента Порошенка. Це буде, фактично, зустріч “Євразійської трійки”, трійки ЄС та президента Порошенка”, – пояснив заступник глави АП.

Читайте також

Українці зі США передали 320 кг медикаментів для вінницького госпіталю
Україна
0 shares0 views

Українці зі США передали 320 кг медикаментів для вінницького госпіталю

vidia.ua - Лис 23, 2017

Мешканці американського міста Бірмінгем (штат Алабама, США) передали 320 кг медикаментів для госпіталю у Вінниці. Ліки та медичне обладнання буде використане для військових із…

Два десятки міст Канади вшанують Пам’ять жертв Голодомору
Важливе, Світ
0 shares0 views

Два десятки міст Канади вшанують Пам’ять жертв Голодомору

vidia.ua - Лис 23, 2017

У Канаді триває тиждень обізнаності щодо Голодомору, у рамках якого українська діаспора організовує численні освітні та поминальні події, присвячені цій трагедії. Як повідомляє…

Стаття: Спецслужби Росії «валять» українську діаспору в країнах Європи
Світ
0 shares0 views

Стаття: Спецслужби Росії «валять» українську діаспору в країнах Європи

vidia.ua - Лис 23, 2017

У Росії мешкає найбільша українська діаспора у світі. Українців там значно більше, ніж у Канаді, Бразилії, США, Аргентині, Польщі, Португалії та загалом у…