Діаспору закликають взяти участь у конкурсі Вікіпедії про НАТО

В українській Вікіпедії стартував конкурс «Пишемо про НАТО», який проходитиме з 4 серпня по 14 вересня 2014 року і присвячений написанню нових статей про Північноатлантичний альянс, повідомили VIDIA у прес-службі ГО «Вікімедія-Україна». 

“У часи СРСР у свідомість громадян насаджувались ідеї щодо агресивності та імперіалі стичності військово-політичного блоку НАТО. Після набуття незалежності України, почалась активна співпраця між Північноатлантичним альянсом та Україною”, – вважають у “Вікімедія-Україна”.

На фоні російської військової інтервенції й окупації Автономної Республіки Крим та сприяння з боку Російської Федерації незаконним військовим формуванням на сході України зростає, повідомляють у організації.

Зокрема, як засвідчують соціологічні дослідження, підтримка ідеї щодо приєднання України до НАТО, як системи колективної безпеки: якщо в липні 2012 року 70% українців, за даними соціологічної групи «Рейтинг», виступали проти вступу України до Альянсу, то у липні 2014-го кількість противників євроатлантичної інтеграції впала вдвічі – до 35%, а число прихильників вступу до НАТО зросло до 44%.

“Зараз важлива нейтральна, неупереджена та якісна інформація про механізми колективної безпеки у сучасному світі. Саме з цією метою ГО «Вікімедія- Україна» за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні проводять конкурс з написання нових статей про історію, військову і політичну структуру, міжнародні стосунки та широке коло тем, що стосуються Північноатлантичного альянсу”, – повідомляють у організації.

Для участі у конкурсі необхідно зареєструватися в українській Вікіпедії, ознайомитись з умовами конкурсу та вимогами до статей у Вікіпедії. Крім того, бажано також зареєструватись на сторінці конкурсу у спеціальній формі.

Також для учасників конкурсу поданий приблизний перелік статей, які можуть створені під час конкурсу, хоча можна також пропонувати свої теми. Статті можуть мати різноманітну тематику щодо НАТО, але вони мають ґрунтуватися на авторитетних джерелах, уникати плагіату та дотримуватись нейтральної точки зору – такими є загальні вимоги Вікіпедії.

Переможці конкурсу визначаються за сукупним обсягом та якістю статей, що його оцінює журі, яке складається з досвідчених вікіпедистів, відповідно до вимог та правил Вікіпедії.

Двоє учасників конкурсу, які наберуть найбільшу кількість балів, отримають можливість поїхати до Брюсселю та відвідати штаб-квартиру НАТО. Також передбачені й інші заохочувальні призи та сувеніри для учасників конкурсу.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…