Архітектор з діаспори працює над Меморіалом жертв Голодомору у Вашингтоні

Архітектор з діаспори Лариса Курилас працює над Меморіалом жертв Голодомору “Пшеничне поле” у Вашингтоні, пише The Washington Post, повідомляє VIDIA.

Фото: The Washington Post

Фото: The Washington Post

Лариса Курилас – одна з небагатьох жінок-архітекторів, які розробили сучасні пам’ятники у Вашингтоні.  Зокрема, Курилас  приєднується до Майї Лін, яка проектувала Меморіал ветеранів В’єтнаму, і Джулі Бекман, яка разом зі своїм чоловіком Кітом Кейсменом розробили Національний Меморіал Пентагону 9/11.

На кам’яній брилі з барельєфом пшеничного поля, що буде розміщений у центральному районі Вашингтона, мають викарбувати напис: «Голод-геноцид в Україні: Пам’яті мільйонів невинних жертв штучно створеного голоду, запланованого й здійсненого в Україні тоталітарним режимом Сталіна».

Фото: The Washington post

Фото: The Washington post

Фото: The Washington post

Для створення Меморіалу пшеницю пофарбували у білий та зісканували лазерним 3D-сканером. Потім зображення імпортували у комп’ютер, який створив форму для створення бронзового рельєфу.

Близько чотирьох тижнів Лариса Курилас провела за розробкою дизайну та конструювання репліки меморіалу та його  околиць. “Висота пам’ятника, кількість дерев, деталі стін, все це важливо для мене”, – говорить Лариса Курилас.

Стіни і кам’яні плінтуса меморіалу сягатимуть восьми футів. На стіні Меморіалу розмістять текст про Голодомор в Україні англійською та українською мовами, а також геометричний малюнок, на створення якого надихнули роботи київського архітектора та графіка початку ХХ століття Василя Кричевського.

Позаду Меморіалу посадять вісім дерев із пурпуровим листям у формі серця, на західному кінці розмістять сад із бронзовою лавою, із якої можна буде оглядати Меморіал.

Додамо, закон щодо зведення Меморіалу був ухвалений у Конгресі ще 2005 року, президент Джордж Буш підписав його у жовтні 2006 року. Виділене місце в Вашингтоні – це трикутник землі неподалік американського Конгресу (будівлі Капітолію) і центрального вокзалу (Union Station).  Церемонія закладення основи Меморіалу відбулась у грудні минулого року. 2,5 мільйона доларів на спорудження Меморіалу пожертвував Дмитро Фірташ.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…

  • ПРОХАННЯ ПОШИРИТИ. Ми не маємо можливості розвивати проєкт http://habaram.net шукаємо людей які могли б довести почате до кінця .