Українці у Парижі перетворили концерт «ВВ» у політичну дискусію

Концерту групи «ВВ» у Парижі в супроводі французьких колег Олега Скрипки і Юрія Хусточки, колишнього учасника групи «Океан Ельзи», передувала політична дискусія — активісти паризького Євромайдану використали цей захід, аби у черговий раз популяризувати Майдан у французькому суспільстві.

Про це Медіа-порталу VIDIA повідомила активістка Марія Романова.

BeFunky_CIMG0057.jpg

«Фотограф Юрій Біляк, що побував у Києві в період активного розвитку подій і провів в українській столиці близько шести тижнів, продемонстрував перед концертом свій репортаж та поділився враженнями», – розповіла пані Марія.

За її словами, репортер журналу «Paris Match» Альфред де Монтескьє, який також робив репортажі із Києва і Донецька, зауважив, що чи не найсильнішим його враженням стало збереження прямої демократії на Майдані та існування козацьких сотень. За його підрахунками, зараз в Україні є близько мільойна козаків. Журналіст продемонстрував їх фото, зроблені для журналу «Paris Match». Також він описав враження від побаченого в Донецьку, розповівши про зруйновану промисловість. Саме її руйнація стала, на його думку,  причиною сепаратизму в регіоні. Майданівці в Києві і сепаратисти в Донецьку були озброєні, зазначив журналіст. Але ж прихильники Майдану в Києві ніколи не брали заручників і завжди прагнули до перемовин, не дивлячись на необхідність захищатися коктелями Молотова. Зокрема, харківська організація «Оплот», значну  частину якої складають російські бойовики, є на думку репортера, значною складовою антиурядового руху на Сході. Але ж разом з тим існують і важливі проукраїнські настрої. Альфред де Монтескьє став свідком проукраїнських мітингів у Маріуполі.

Звісно, не оминули порівняннями Помаранчеву революцію і теперішню кризу, адресувавши питання головному герою вечора — Олегу Скрипці. На думку останнього, спільною рисою двох рухів є боротьба проти корупції і намагання України віднайти європейські цінності. Але ж, якщо революція 2004 була революцією суто українською, сьогоднішня криза в Україні належить всьому світові.

Нагадаємо, від початку свого існування, 12 грудня минулого року, паризький Євромайдан здійснив вже близько сорока маніфестацій, аби привернути увагу французької спільноти до подій в Україні.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…