УВКР: державне керівництво має вибачитись перед вірянами УГКЦ

Українська Всесвітня Координаційна Рада (УВКР), висловлюючи позицію громадських організацій українців за кордоном, рішуче засуджує погрози заборонити діяльність українських греко-католиків, що прозвучали в листі міністерства культури України на адресу УГКЦ.

Про це ідеться у заяві, поширеній на офіційному ресурсі УВКР, повідомляє VIDIA.

“Українці за кордоном, без огляду на їхню релігійну приналежність, вважають, що такі дії з боку влади, є грубим порушенням права людини на свободу віросповідань. Твердження, що забезпечуючи пасторську допомогу учасникам Євромайдану УГКЦ порушує закон України, не відповідає дійсності”, – ідеться у заяві.

“Саме участь духовенства української греко-католицької церкви, представників інших українських конфесій, засвідчує мирний,  ненасильницький характер акцій протесту в українській столиці”, – вважають в УВКР.

Відтак УВКР заявляє про недопущення дій, які є відлунням часів войовничого безбожництва супроти українських церков.

Також в УВКР вважають, що представники вищого керівництва держави повинні вибачитись перед вірянами УГКЦ та надати гарантії не застосовувати дискримінацію супроти однієї з найчисельніших українських церков, а ініціатори появи цього листа повинні бути притягнені до відповідальності.

Нагадаємо, глава УГКЦ Блаженніший Святослав оприлюднив офіційний лист за підписом першого заступника міністра культури України Тимофія Кохана. Погрози УГКЦ у діаспорі вважають порушенням прав людини.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…