УВКР: державне керівництво має вибачитись перед вірянами УГКЦ

Українська Всесвітня Координаційна Рада (УВКР), висловлюючи позицію громадських організацій українців за кордоном, рішуче засуджує погрози заборонити діяльність українських греко-католиків, що прозвучали в листі міністерства культури України на адресу УГКЦ.

Про це ідеться у заяві, поширеній на офіційному ресурсі УВКР, повідомляє VIDIA.

“Українці за кордоном, без огляду на їхню релігійну приналежність, вважають, що такі дії з боку влади, є грубим порушенням права людини на свободу віросповідань. Твердження, що забезпечуючи пасторську допомогу учасникам Євромайдану УГКЦ порушує закон України, не відповідає дійсності”, – ідеться у заяві.

“Саме участь духовенства української греко-католицької церкви, представників інших українських конфесій, засвідчує мирний,  ненасильницький характер акцій протесту в українській столиці”, – вважають в УВКР.

Відтак УВКР заявляє про недопущення дій, які є відлунням часів войовничого безбожництва супроти українських церков.

Також в УВКР вважають, що представники вищого керівництва держави повинні вибачитись перед вірянами УГКЦ та надати гарантії не застосовувати дискримінацію супроти однієї з найчисельніших українських церков, а ініціатори появи цього листа повинні бути притягнені до відповідальності.

Нагадаємо, глава УГКЦ Блаженніший Святослав оприлюднив офіційний лист за підписом першого заступника міністра культури України Тимофія Кохана. Погрози УГКЦ у діаспорі вважають порушенням прав людини.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…