За вбивство Гонгадзе до довічного ув’язнення засудили Пукача

Колишній начальник головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач засуджений до довічного ув’язнення з конфіскацією майна за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Такий вирок оголосив сьогодні Печерський суд Києва.

Як пише «Тиждень», суд вирішив, що вину Пукача в перевищенні влади і вбивстві Гонгадзе доведено.

«Вину Пукача у перевищенні влади і вбивстві Гонгадзе доведено зібраними доказами», – зазначається у документі.

Сам Пукач стверджує, що смерть Георгія Гонгадзе була нещасним випадком. Зокрема, на суді він заявив, що вбивати журналіста не збирався.

Крім того «Українська правда» зазначає, що Олексій Пукач визнав причетність Володимира Литвина і Леоніда Кучми до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Принаймні, такий висновок можна зробити з його останніх слів у суді.

Після оголошення вироку, суддя Мельник запитав у Пукача, чи погоджується він з вироком, на що Пукач відповів: «Я погоджуся, коли у цій клітці зі мною будуть Кучма і Литвин».

Як відомо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року.

15 березня 2008 Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС – Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича – і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.

Екс-генерал МВС Пукач, який тривалий час перебував у розшуку у зв’язку з причетністю до вбивства журналіста, в липні 2009 року був затриманий в Житомирській області.

Генпрокуратура 31 березня 2011 року затвердила обвинувальний висновок і передала до Печерського районного суду Києва для розгляду по суті кримінальну справу Пукача.

Адвокат вдови Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко сподівається оскаржити вирок екс-начальнику департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексію Пукачу, добиваючись визнання мотивом злочину – замовлення вбивства. Про це вона заявила у коментарі виданню Тиждень.ua.

«Я ще не говорила з Мирославою Гонгадзе, яку представляю, але попередньо ми узгодили, що будемо, швидше за все, оскаржувати вирок Олексію Пукачу, який сьогодні було виголошено в Печерському суді. Ми не згоджуємося з твердженням, ніби провину Пукача було повністю доведено. Погоджуємося з визначенням найвищої міри відповідальності — довічного ув’язнення. Вважаємо, що помилкою слідства є те, що єдиним мотивом злочину названо кар’єрні міркування колишнього генерала міліції, і зовсім не вказано таку кваліфікуючу ознаку, як замовлення вбивства», – пояснила Теличенко.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…