УКУ оголосив громадянську непокору – Могилянка лаштує кампус на Майдані

dsc_4752В Українському католицькому університеті занепокоєні спробами тиску силових структур на університет та студентів. 9 грудня до деканату Гуманітарного факультету УКУ прийшли слідчі  міліції, щоб отримати список студентів, які брали участь в акціях вияву громадської позиції – Євромайдані, повідомляє прес-служба університету.

«Я б не сказав, що це репресії, але вже є спроби залякування наших студентів і спроби тиску на університет», – вважає ректор о. д-р Богдан Прах.

«В УКУ приходила слідча і нібито двоє працівників міліції (які так і не представилися). Приходили без жодної повістки. Вони хотіли «лише провести співбесіду з деканом на предмет участі студентів УКУ в подіях у Львові та Києві», – йдеться у повідомленні.

У середу, 11 грудня, на загальних зборах університету було прийнято заяву про громадянську непокору університетської спільноти президентові та його уряду.

«Спільнота Українського католицького університету оголошує громадянську непокору президентові та його уряду і разом з Євромайданом та – ми переконані – усім українським народом домагатиметься негайної відставки чинної влади, сформування тимчасового уряду й проголошення дострокових виборів в усі органи влади», – йдеться в заяві.

«Ця страшна Євромайданна ніч, якби не героїчний спротив демонстрантів, стала б у ряд з Варфоломіївською і Кришталевою. Після неї виконувати накази й розпорядження влади – це суперечити людському сумлінню. Коли з Майдану в невідомому напрямку вивезли десятки ні в чому не винних людей, катованих уже в автозаку, президент Янукович перестав бути президентом України, а його поплічники – урядом нашої держави», – заявила спільнота УКУ.

Університет закликав усі вищі навчальні заклади України прийняти подібне єдино можливе рішення, а світову спільноту не на словах, а на ділі підтримати український народ.

Додамо також, що Києво-Могилянська академія оголосила мобілізацію студентів, щоб вирушити на Майдан Незалежності. Про це ректор університету Сергій Квіт повідомив у себе на Facebook, пише «Українська правда».

«Це оголошення від Студентської координаційної ради. Заліки та заняття другої половини сьогоднішнього дня будуть перенесені. Прошу нашим студентським організаціям приєднатися, щоб подбати про належний рівень і безпеку заходу», – йдеться в повідомленні.

Могилянка планує не просто стояти, а облаштувати студентський кампус навколо і всередині Консерваторії.

Як відомо цієї ночі силовики намагалися «зачистити» Майдан Незалежності та приміщення КМДА від барикад, наметів та людей. Втім мітингувальникам вдалось вистояти.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…

  • ЮЛЯ

    А ЧТО ТАКОЕ МОГИЛЯНКА И ГДЕ В ЕС ЭТОТ ДИПЛОМ КОТИРУЕТСЯ?