Конгресмен, сенатор та Білий Дім засудили українську владу

Білий Дім, Вашингтон. Фото UNIS.

Білий Дім, Вашингтон. Фото UNIS.

Американський конгресмен Майк Квіглі засудив використання українським урядом насильства у відповідь на мирні демонстрації у Києві. Про це кореспонденту VIDIA повідомили у прес-службі конгресмена.

«Українська влада повинна поважати права своїх громадян на свободу вираження думок і зборів, що є основоположним принципом демократії», – зауважив Майк Квіглі.

«Застосування насильства, щоб змусити замовкнути мирні голоси, підриває демократичне майбутнє країни, – додав конгресмен. – Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати український народ у його прагненні до економічного зростання і вільної країни».

Конгресмен Майк Квіглі є членом Українського кокусу у Конгресі та активно висловлює підтримку українській громаді США. Раніше він з трибуни Конгресу вшанував жертв Голодомору.

В той же час американський сенатор Джон Маккейн закликав владу України та опозицію дотримувати права громадян й утриматися від ескалації насилля.

«Світ стежить за Україною. Українські лідери повинні поважати права своїх громадян, включаючи право на свободу волевиявлення та свободу зібрань, і повинні утриматися від актів насильства проти мирних демонстрацій. У свою чергу важливо, щоб ті , хто протестує, продовжували це робити в мирному руслі», – цитують Маккейна «РІА Новини».

Сенатор зазначив, що український народ не повинен вибирати між Заходом і Сходом. Вибір «повинен бути зроблений відповідно до інтересів громадян України, а уряд має чути їхній голос і реагувати на їхні законні прагнення».

Крім того, насилля проти журналістів та протестуючих в Україні засудив і Білий дім. Під час брифінгу речник Білого дому Джей Карні, відповідаючи на питання російського журналіста, який припустив, що події в Україні мають ознаки державного перевороту та запитав, чи зацікавлений Білий дім у  нових «кольорових» революціях, відповів наступне: «Ми закликаємо українських лідерів поважати право своїх громадян на свободу слова та зібрань. Це є фундаментальним для здорової демократії та поваги до універсальних цінностей, від яких залежать партнерські відносини США з Україною», передає «Голос Америки».

«Ми однозначно не вважаємо мирні протести спробою перевороту.  Насилля з боку урядових сил проти учасників мирних демонстрацій в Києві з ранку в суботу є неприйнятним. Хоча ми знаємо, що міліція після цього переважно виявляла стриманість, з’явилося кілька нових повідомлень про те що, журналісти та інші працівники преси стали об’єктами нападів з боку сил спеціального призначення, що викликає стурбованість. Ми закликаємо українських лідерів  поважати право своїх громадян на свободу слова та зібрань. Це є фундаментальним для здорової демократії та поваги до універсальних цінностей, від яких залежать партнерські відносини США з Україною».

Раніше з відповідною заявою виступив Держдеп США та українська діаспора в Америці, яка також вимагає запровадження санкцій проти Януковича.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…