«Ми сподіваємося на ваш успіх», – російські письменники про Євромайдан

Письменники Росії звернулися до письменників та народу України з відкритим листом у зв’язку із подіями в Києві та інших містах країни, де відбуваються масові акції на підтримку євроінтеграції та проти силових виступів влади. Про це повідомляє видання Colta.ru.

«Ми, російські літератори, звертаємося до наших українських колег та до всіх громадян України, хто хоче бачити її демократичною країною, відкритою для людей різних поглядів та різних культур. Ми, як і ви, відчуваємо себе частиною єдиної європейської цивілізації – і політичні сили, які намагаються відштовхнути нас з вами від неї, викликають у нас такий же гнів, як і у вас», – сказано у зверненні.

«Нам гірко від того, що ви вимушені сьогодні думати про Росію як про грубу та зрадливу силу, що бажає підлаштувати під себе інші народи, а не як про батьківщину безцінних культурних багатств та інтелектуальних можливостей. Повірте, для багатьох у Росії Україна – не заблукала вівця, яку потрібно на аркані тягнути назад до спільної стайні, а рівна по духу країна, культура якої відкриває все нові та нові перспективи для плідного діалогу», – йдеться у заяві.

«Ваша боротьба за право вибору свого шляху обіцяє бути важкою – але ми сподіваємося на ваш успіх: він став би для нас знаком того, що ми, в Росії, можемо відстояти наші права та свободи. Ми з Вами!», – завершується звернення.

Лист підписали 32 російські письменники, поети, критики, редактори та перекладачі із Москви, Каменськ-Уральського, Саратова, Калінінграда, Ярославля, Кірова, Санкт-Петербурга та Нью-Йорка. На сайті видання продовжуються з’являтися коментарі із підписами російських діячів.

 

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…