Діаспора закликає Януковича припинити розпродаж України

Організації українців у світі рішуче засуджують дії української влади та закликають Януковича попри все підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

Відповідні звернення уже оприлюднили Світовий Конгрес Українців (СКУ), а також організації українців США, Канади, Австралії та Великої Британії, повідомляє медіа-портал VIDIA.

«Підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною підтвердить євроінтеграційний вибір України. Натомість, відмова тепер від унікальної можливості для підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною та активізація діалогу з Росією щодо Митного союзу перекреслить євроінтеграційні прагнення українського народу, підірве суверенітет України, піднесе експансійні амбіції Росії та погіршить ситуацію щодо прав людини»,  – йдеться у звернені Світового Конгресу Українців.

Відтак, президент Конгресу Євген Чолій від імені СКУ закликає Президента Віктора Януковича зробити правильний вибір на користь українського народу та підписати Угоду про асоціацію між ЄС і Україною.

В Українському Конгресовому Комітеті Америки вважають, що різкий політичний розворот напередодні Саміту, призупинення підготовки до підписання угоди з ЄС і відновлення активного діялогу з Російською Федерацією та іншими країнами Митного Союзу, ефективно знищує шанси України на приєднання до Європейського Союзу. Головна організація українців США закликає Януковича і уряд України скасувати рішення з 21-го листопада.

«За останні півтора року Конгрес Українців Канади разом із Світовим Конгресом Українців провели велику роботу щоб допомогти у просуванні до підписання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, а сьогоднішні дії влади в Україні ми розцінюємо як реальну втрату національних інтересів та суверенітету України, нехтування європейським прагненням народу України, шлях у повернення до радянського минулого», – наголосив Президент Конгресу Українців Канади Павло Ґрод.

«Президент Янукович не веде Україну до Європи – це інший національний розпродаж», – заявляють у Союзі Українських Організацій Австралії.

«Президент Янукович мав можливість увійти в історію та привести Україну до Європи. Замість цього він де-факто затвердив нинішню ситуацію в Україні: заперечення людських і культурних прав, повсюдна корупція. Він зберігає статус-кво, не зважаючи на напополяганням Європейського союзу і урядів США, Канади та Австралії, а також, на громадян, що зараз збираються на Майдані Незалежності в Києві», – наголошує голова Союзу Українських Організаці Австралії Стефан Романі.

У Великій Британії українці вважають, відвертаючись від Європи, Президент Янукович показав, що він, прем’єр-міністр та його уряд не мають жодних політичних принципів, не здатні впроваджувати демократичні реформи та їм не можна довіряти діяти у інтересах народу, що обрав їх на службу.

Нагадаємо, своє розчаруванням рішенням українського уряду уже висловили МЗС країн світу. В Україні та у діаспорі продовжуються протести проти зриву євроінтеграції.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…