Український храм Бориса і Гліба освятили у Франції

У містечку Санліс під Парижем освятили храм Святих Бориса і Гліба, який Українська Єпархія Святого Володимира в Парижі придбала наприкінці вересня. У стінах цієї церкви молитва лунала уперше за 100 років.

Урочистості з нагоди освячення нового храму УГКЦ розпочалися  відкриттям новопридбаної українською громадою церкви Святих Бориса і Гліба. Літургію правив владика Борис Гудзяк, апостольський екзарх українців греко-католиків у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу.

«Придбання цієї старовинної церкви – це лише початок справи. Тепер нам необхідно наповнити духом ці стіни, у яких не було чутно молитви більше як 100 років. Наша єпархія запрошує всіх людей доброї волі долучитися до розвитку храму благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба і Культурного центру королеви Франції Анни Ярославни, які знаходитимуться в одній будівлі. Ми покликані відроджувати пам’ять про славне минуле, про всеєвропейське значення Київської Русі, про моральне, духовне лідерство наших предків. Одночасно, нас глибоко хвилює майбутнє – ми покликані до особливого свідчення в Європі ХХІ століття», – зазначив «РІСУ» владика Борис Ґудзяк.

Як раніше повідомляв сайт VIDIA, у храмі також розміститься Культурний центр Анни Ярославни, королеви Франції.

«Анна Ярославна була тією постаттю 1000 років тому, вона показує могутність нашої країни в часи Київської Русі. Нам потрібні постаті, які символізують те, що ми є нація, яка має право на краще майбутнє», – каже у коментарі ICTV співкерівник культурно-релігійного проекту Церкви Бориса і Гліба та Культурного Центру Анни Ярославни Вікторія Делленджер.

Додамо, також 17 листопада Паризька єпархія вшановуватиме і молитиметься за невинно убієнних під час Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Цього дня відбудеться урочиста хода і церемонія покладення квітів перед Тріумфальною аркою у пам’ять про загиблих від Голодомору. А відтак у соборі Паризької Богоматері служитиметься поминальна Архиєрейська Божественна Літургія.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…