Оперу про Голодомор композитора зі США вперше поставлять в Україні

Оперу «Голодомор. Червона Земля» американського композитора українського походження Вірко Балея вперше поставлять в Україні, повідомляє портал «Рідна країна».

На сцені Національної опери 21 листопада у Києві презентують оперу «Голодомор. Червона Земля». Захід організовує Громадський комітет вшанування пам’яті жертв Голодомору в рамках відзначення 80-х роковин українського Голодомору 1932—1933 років.

Автор обдумував постановку опери майже 30 років. За сюжетом, це історія трьох людей, яких спіткав голод, — жінки-селянки з немовлям та озлобленого чоловіка, колишнього функціонера, який брав участь у розкуркуленні, але тепер розкаявся.

«Вони випадково зустрічаються, це люди контрастних ідеологій і темпераменту, ми показуємо їхнє емоційне життя, зазираємо у внутрішній світ героїв, показуємо розвиток їхніх стосунків в екстремальній ситуації. Через їхні долі глядачам відкривається все жахіття Голодомору», — каже Вірко Балей.

Головну роль виконає зірка світового масштабу — оперний співак Джон Дайкерс. Окремі сцени в опері вирішено засобами балету, пантоміми й оркестру. Також у опері використають мультимедійні елементи — трансляцію уривків із фільмів 1930-х років, кінохроніки, радіопередач, автентичних записів тогочасної музики, промов вождів тощо.

Драму «Голод», на основі якої поставлена опера, написав поет-модерніст, прозаїк Богдан Бойчук ще у 1962 році в Америці. Вперше вона вийшла друком у збірці «Голодомор. Дві п’єси» київського видавництва «Смолоскип» у 2008 році.

Як раніше повідомляв медіа-портал «VIDIA», прем’єра опери «Голодомор. Червона Земля» відбулася ще на початку 2013 року у США.

Додамо, Вірко Балей – професор консерваторії університету штату Невада, Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, удостоєний цієї нагороди першим серед американців.  Лібрето опери «Голодомор» написав нью-йоркський поет Богдан Бойчук.

Читайте також

Американська зброя для ЗСУ: що вже передали Україні і як застосовують на фронті
Важливе, Україна
0 shares0 views

Американська зброя для ЗСУ: що вже передали Україні і як застосовують на фронті

vidia.ua - Гру 18, 2017

Американська військова допомога, яка вже в Україні, здатна змінити ситуацію на Донбасі. Контрбатарейні радари Сполучені Штати Америки передавали українській армії тричі. Система може…

Американські дипломати створили казковий Львів з імбирних пряників
Вибір редакції, Україна
0 shares0 views

Американські дипломати створили казковий Львів з імбирних пряників

vidia.ua - Гру 18, 2017

Родина заступника посла США створила з пряників зменшену копію львівської площі Ринок, повідомляє ТСН. Родина майже місяць працювала над будиночками з імбирних пряників…

У Сіднеї відкрилося перше почесне консульство України
Світ
0 shares0 views

У Сіднеї відкрилося перше почесне консульство України

vidia.ua - Гру 18, 2017

У неділю, 17 грудня, відкрилося перше почесне консульство України у Сіднеї (Австралія). Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку Міністерства закордонних справ…