Щоб популяризувати Україну, молодь діаспори одягне вишиванки

28 вересня у шести країнах –  Канаді, Італії, Болгарії, Фінляндії, Молдові та Киргистані – відбудеться Марш українських вишиванок. Це перший централізовано організований молоддю діаспори парад в національному українському одязі, повідомляє ІА ZIK.

Марші розпочнуться о 10:00 за місцевим часом кожної країни-учасниці. Колони пройдуть від центральних установ міст до пам’яток, пов’язаних з Україною.

«Ідея проведення Маршу українських вишиванок виникла під час проведення Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО) у серпні цього року в Тернополі. І вже за місяць ми проводимо захід у шести країнах світу. Це показує серйозну та злагоджену роботу молодіжних організацій української діаспори, якій потрібно вчитися багатьом організаціям в Україні. Переконаний, що подібні заходи є надважливими для формування позитивного іміджу України за кордоном», – зауважив представник СКУМО в Україні Олексій Захарченко.

«Марш вишиванок – це захід, який є дуже впливовим на молодь та відповідає її інтересам, бо вишиванка є символом української душі, незалежно від того, чи знаєш мову, чи ні, чи є у тебе домівка, чи ні. Ми закликаємо якомога більше діаспорних організацій долучитися до цього свята. Це має значення, бо сила українців – у єдності», – розповів координатор маршу Красімір Панковський із української діаспори Болгарії.

Цього року централізовано організований Марш українських вишиванок у діаспорі відбудеться вперше. До цього молодь діаспори вже проводила такі марші окремо у Росії, Естонії, Канаді, Японії.

У оргкомітеті вважають, що Марш дозволить зробити свято для людей, які дихають Україною, яким її бракує. Також він популяризуватиме українські традиції та символи серед іноземців.

Наступного року організатори планують значно розширити коло учасників Маршу та зробити його традиційним проектом СКУМО. Вони також висловлюють надію, що марші стануть мобілізаційним заходом для всіх українців діаспори.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…