Щоб популяризувати Україну, молодь діаспори одягне вишиванки

28 вересня у шести країнах –  Канаді, Італії, Болгарії, Фінляндії, Молдові та Киргистані – відбудеться Марш українських вишиванок. Це перший централізовано організований молоддю діаспори парад в національному українському одязі, повідомляє ІА ZIK.

Марші розпочнуться о 10:00 за місцевим часом кожної країни-учасниці. Колони пройдуть від центральних установ міст до пам’яток, пов’язаних з Україною.

«Ідея проведення Маршу українських вишиванок виникла під час проведення Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО) у серпні цього року в Тернополі. І вже за місяць ми проводимо захід у шести країнах світу. Це показує серйозну та злагоджену роботу молодіжних організацій української діаспори, якій потрібно вчитися багатьом організаціям в Україні. Переконаний, що подібні заходи є надважливими для формування позитивного іміджу України за кордоном», – зауважив представник СКУМО в Україні Олексій Захарченко.

«Марш вишиванок – це захід, який є дуже впливовим на молодь та відповідає її інтересам, бо вишиванка є символом української душі, незалежно від того, чи знаєш мову, чи ні, чи є у тебе домівка, чи ні. Ми закликаємо якомога більше діаспорних організацій долучитися до цього свята. Це має значення, бо сила українців – у єдності», – розповів координатор маршу Красімір Панковський із української діаспори Болгарії.

Цього року централізовано організований Марш українських вишиванок у діаспорі відбудеться вперше. До цього молодь діаспори вже проводила такі марші окремо у Росії, Естонії, Канаді, Японії.

У оргкомітеті вважають, що Марш дозволить зробити свято для людей, які дихають Україною, яким її бракує. Також він популяризуватиме українські традиції та символи серед іноземців.

Наступного року організатори планують значно розширити коло учасників Маршу та зробити його традиційним проектом СКУМО. Вони також висловлюють надію, що марші стануть мобілізаційним заходом для всіх українців діаспори.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

 • Анастасія

  У Фінляндії холодно в сорочках 28 вересня!!! Вже сніг перший випав у центральному регіоні!!

 • Андрій

  Потрібно, це згуртовує українців. Тільки не перетворювати це свято на формальну шароварщину.

 • рома

  а зачем?
  нащо , це робити,
  може потрібно приїхати та подивитися
  ми вже на мою думку наслухались советников
  треба працювати не зважаючи на перепони
  ми козаки
  и нам по х666