У мережі закликають підтримати Шкіля в отриманні політичного притулку у Франції

Небайдужі до долі Андрія Шкіля створили у Facebook сторінку, щоб підтримати політика, повідомляє кореспондент VIDIA. Колишній народний депутат України перебуває у Франції, де очікує отримати від французької влади політичний притулок.

«Андрій Шкіль знаходиться у Франції, де чекає на рішення місцевої влади з приводу надання йому політичного притулку. Наше завдання, зібравши якомога більше підписів на підтримку Шкіля, довести Франції, що небезпека для нього існує», – зазначають прихильники екс-депутата.

Активісти розмістили на сторінці звернення українською та англійською мовами, у якому просять передусім про моральну підтримку: «Кожен ваш «лайк» може перехилити шальки терезів у необхідний Андрієві бік. Ми просимо про моральну підтримку, яка є неоціненною у даній ситуації».

Спільнота утворилась на початку серпня. У ній регулярно розміщують документи і матеріали ЗМІ, які стосуються справи Андрія Шкіля.

Нагадаємо, у 2001 році Андрій Шкіль був членом ради акції «Україна без Кучми» . За участь у масовій акції протесту 9 березня його притягнули до кримінальної відповідальності. Андрій Шкіль провів 13 місяці  у СІЗО і був звільнений унаслідок обрання до Верховної Ради України у 2002 році на мажоритарному окрузі у Львівській області.

У 2012 році він не потрапив у прохідний список від БЮТ, втративши депутатський імунітет.  Як зазначає «Українська правда», Шкіль вважає, що політичні переслідування щодо нього ніколи не припинялися, адже справу про події 9 березня 2001 року біля Адміністрації президента досі не закрито.

Водночас правоохоронці заявляють, що підстав для переслідування Шкіля немає, передає «Радіо Свобода». Зокрема, перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін запевнив, що політик Андрій Шкіль може не боятися кримінального переслідування в Україні, бо термін давності його справи сплив.

У грудні Шкіль подався до Чехії просити політичного притулку. У травні Чеська Республіка зупинила розгляд його прохання про притулок. Адже, згідно з так званим Дублінським приписом, Шкіль приїхав до Чехії із французькою візою і розглядати його прохання про притулок має Франція.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…