Діаспора будує Український Світ на противагу «Русскому Миру»

Світовий Конгрес Українців, ЛьвівПід час Х ювілейного Світового конгресу українців українці зі всього світу зібралися у Львові, аби обговорити складні питання своїх громад та розвинути їхню політику на наступні 5 років. «Ми можемо формувати політику Українського Світу», – наголосив у розмові із кореспондентом VIDIA президент Конгресу українців Канади Павло Ґрод.

«Чому це важливо? Бачимо, у Європі із нашою громадою конкурує «Русский Мир». Нам обов’язково потрібно дійти згоди, щоб ми як діаспора вийшли із Конгресу зі скоординованою політикою відносно майбутнього нашої громади. Яким має бути український світ, як він має виглядати? Як ми будемо це виконувати?» – окреслив одну із найважливіших тем обговорення конгресу Павло Ґрод.

Зокрема, під час конгресу засідають комісії з питань культури, освіти тощо, які працюватимуть над конкретними питаннями. «Держави, у яких більш розвинена українська освіта, можуть допомагати тим, у яких менш розвинена. Тут будуть задіяні обмін матеріалами, учителями, інформаціями», – каже Ґрод.

«Можливе підписання угоди про Асоціацію з ЄС дуже тривожить владу Росії, – зауважує Павло Бандрівський, віце-президент Українського конгресового комітету Америки (відділ Іллінойс), – ми ж погоджуємось, найкращим шляхом для України було би вступити до ЄС. Програма Кремля і Росії знову збудувати свій союз ніяк не піде на користь США і європейських країн, тим паче Україні».

Для побудови Українського Світу діаспора має ще більше об’єднати зусилля. «Я очікую, що ми вийдемо з цього Конгресу як українська діаспора сильнішими, що будемо більш з’єднаними», – каже Павло Ґрод.

За його словами, для нього, які і для діаспори, дуже важливо, щоб народжені за межами України діти запалювались українством. Відтак важливо зберігати живий зв’язок з Україною, які, на жаль, «є дуже слабкі, занадто слабкі, – оцінює ситуацію президент українців Канади, – а з українською діаспорою і урядом – ще слабші. Вони історично такі. Які б не були президенти, зв’язки були то кращі, то гірші. Але вони ніколи не були такої міри, якої мали би бути».

Нагадаємо, ювілейний з’їзд Світового конгресу українців (СКУ) відбувається у Львові протягом 20-22 серпня і присвячується пам’яті жертв Голодомору 1923-1933 років. Першим важливим кроком СКУ після конгресу, за словами діючого президента організації, стане сприяння укладенню угоди про асоціацію між Україною та ЄС у листопаді.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…