Діаспора будує Український Світ на противагу «Русскому Миру»

Світовий Конгрес Українців, ЛьвівПід час Х ювілейного Світового конгресу українців українці зі всього світу зібралися у Львові, аби обговорити складні питання своїх громад та розвинути їхню політику на наступні 5 років. «Ми можемо формувати політику Українського Світу», – наголосив у розмові із кореспондентом VIDIA президент Конгресу українців Канади Павло Ґрод.

«Чому це важливо? Бачимо, у Європі із нашою громадою конкурує «Русский Мир». Нам обов’язково потрібно дійти згоди, щоб ми як діаспора вийшли із Конгресу зі скоординованою політикою відносно майбутнього нашої громади. Яким має бути український світ, як він має виглядати? Як ми будемо це виконувати?» – окреслив одну із найважливіших тем обговорення конгресу Павло Ґрод.

Зокрема, під час конгресу засідають комісії з питань культури, освіти тощо, які працюватимуть над конкретними питаннями. «Держави, у яких більш розвинена українська освіта, можуть допомагати тим, у яких менш розвинена. Тут будуть задіяні обмін матеріалами, учителями, інформаціями», – каже Ґрод.

«Можливе підписання угоди про Асоціацію з ЄС дуже тривожить владу Росії, – зауважує Павло Бандрівський, віце-президент Українського конгресового комітету Америки (відділ Іллінойс), – ми ж погоджуємось, найкращим шляхом для України було би вступити до ЄС. Програма Кремля і Росії знову збудувати свій союз ніяк не піде на користь США і європейських країн, тим паче Україні».

Для побудови Українського Світу діаспора має ще більше об’єднати зусилля. «Я очікую, що ми вийдемо з цього Конгресу як українська діаспора сильнішими, що будемо більш з’єднаними», – каже Павло Ґрод.

За його словами, для нього, які і для діаспори, дуже важливо, щоб народжені за межами України діти запалювались українством. Відтак важливо зберігати живий зв’язок з Україною, які, на жаль, «є дуже слабкі, занадто слабкі, – оцінює ситуацію президент українців Канади, – а з українською діаспорою і урядом – ще слабші. Вони історично такі. Які б не були президенти, зв’язки були то кращі, то гірші. Але вони ніколи не були такої міри, якої мали би бути».

Нагадаємо, ювілейний з’їзд Світового конгресу українців (СКУ) відбувається у Львові протягом 20-22 серпня і присвячується пам’яті жертв Голодомору 1923-1933 років. Першим важливим кроком СКУ після конгресу, за словами діючого президента організації, стане сприяння укладенню угоди про асоціацію між Україною та ЄС у листопаді.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…