Українці Румунії подарували музею переклад Кобзаря, зроблений за 20 років

11-4Союз українців Румунії та Товариство «Україна-Світ» розпочали спільну міжнародну акцію «Дорогою до Тараса».  Плануються організовані поїздки українців із Румунії до Києва та Канева, відвідання та покладання квітів до могили Тараса Шевченка, проведення зустрічей з українськими культурними діячами, зокрема письменниками та поетами.

Як повідомляється на сайті Українського конгресу Росії, в перший тиждень серпня відбувся перший захід, в якому узяли участь 52 українці з повітів Марамуреш та Сату-Маре, котрі відвідали пам’ятні місця Києва та Канева, поклали квіти до могили Тараса Шевченка.

Відбулася зустріч із головою товариства «Україна-Світ»  Іваном Драчем,  кінорежисером Валентином Сперкачем та представниками української меншини з Румунії, які відвідали цими днями Україну.

Екскурсію по Каневу та  Шевченківському національному заповіднику проводила керівник Канівського відділення товариства «Україна-Світ» Віра Носенко. Голова СУРу Штефан Бучута передав до музею Тараса Шевченка переклад «Кобзаря»,  який здійснив румунський поет Іон Козмей. Над цим виданням автор перекладу працював близько 20 років. Видання проілюстроване також копіями малюнків великого Кобзаря.

Нагадаємо, у травні стало відомо, що на Буковині вийшло у світ двомовне україно-румунське видання «Кобзаря» Тараса Шевченка. Чернівецьке видавництво «Букрек» презентувало його на ІХ Київській міжнародній книжковій виставці.

 

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…