У Ватикані молилися з нагоди 1025-річчя Хрещення України-Русі

29-2Українська громада Рима молитовно приєдналася до святкувань 1025-річчя Хрещення України-Русі. У п’ятницю, 26 липня, у ватиканській базиліці Святого Петра владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українських греко-католиків в Італії та Іспанії, очолив при престолі святого Еразма відправу Молебню до святого Володимира, передає Радіо «Ватикан».

Саме в цьому місці, у головному храмі Католицької Церкви, у 1988 році з нагоди Ювілею 1000-річчя Хрещення стараннями владики Василя (Лостена), тодішнього Єпарха Стемфордського, були встановленні мозаїчні зображення святих рівноапостольних Володимира та Ольги.

Звертаючись під час проповіді до присутніх, владика Діонісій зазначив, що княгина Ольга і князь Володимир не тільки змінили курс історії, а й самі з прийняттям християнства істотно змінили свій спосіб життя і діяльності. Проповідник пояснив, що суттю християнства є не «я» з його пожаданнями влади і задоволень, а «ти» і «ми».

«Християнська влада, – сказав він, – діє на добро народу. Це влада, яка набирає забарвлення служіння. А коли вимір служіння зникає, там починається гонитва за владою, повертається поганство, приходить братовбивство. І свідком цього наша земля стала вже за часів Володимирових синів… Результатом цього стали всі трагедії, які спіткали український народ».

«Молитва до св. Володимира і Ольги тут, у цьому символічному просторі поєднання Сходу і Заходу, Русі і Рима, має неабияке символічне значення», – підсумував архиєрей, закликаючи присутніх молитися за утвердження «духу християнства в нашому народі», і за те, щоб до сердець його провідників «донести глибоку істину про безкорисливий дух служіння».

Після завершення Молебню його учасники також помолитися біля мощів святого священномученика Йосафата.

Нагадаємо, напередодні святкувань Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у посланні до вірних заявив, що Спадкоємцями християнської цивілізації Київської Русі є українці.

 

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…