Народні дипломати з України подорожували Литвою та Латвією

22-3Делегація українських народних дипломатів відвідала Литву та Латвію, щоб ознайомитися з тим, як змінилося життя цих пострадянських країн після вступу до Євросоюзу. Педагоги та студенти з Києва, Полтавської, Чернігівської, Сумської та Херсонської областей у складі делегації народних дипломатів отримали можливість відвідати Литву, Латвію та Швецію, передає «Радіо Свобода».

Народні дипломати з України зустрічалися з представниками місцевої влади та релігійних організацій, дипломатами, членами українських діаспор та пересічними жителями цих країн.

Студент-соціолог Володимир Шелухін розповів, що він хоче зрозуміти, як краще розповідати про Євросоюз, щоб дати правильне уявлення про життя людей у європейському співтоваристві. Тут доречною була зустріч в Європейському інформаційному центрі при Представництві Європейської комісії та Європейського парламенту в Латвії («Європейський дім»), де експерти розповідали про історію, структуру та діяльність Євросоюзу.

«Аналогій таких структур в Україні, на жаль, немає. Але було би дуже добре створення таких організацій, як «Європейській дім», в Україні. Бо існує дуже багато стереотипів, нерозумінь та політичних спекуляцій», – вважає студент факультету соціології Київського Національного університету Володимир Шелухін.

Керівник відділу переговорів, науки і культури Представництва ЄС у Латвії Юта Штейнерте зазначила, що «Європейській дім» готовий співпрацювати з українською молоддю, яка цікавиться Євросоюзом.

«Вони можуть з’єднатися з «Європейським домом» і ми надамо інформацію про нашу діяльність, взагалі про Євросоюз, про те, які вигоди для Латвії від вступу в ЄС. Якщо українська молодь приїде сюди з візитом, вони можуть замовити у нас приміщення, організувати свій семінар, зокрема програму обміну серед латиської і української молоді чи вечір українського кіно. У нас є також є технічні можливості для проведення скайп-конференцій», – зазначила представник «Європейського дому» в Латвії.

Експерти вважають, що народна дипломатія – це один із найважливіших інструментів налагодження дружніх зв’язків між народами та переймання позитивного досвіду. На відміну від кар’єрної дипломатії, народна дипломатія – це відверта бесіда справді зацікавлених у змінах людей.

Це вже третя поїздка народних дипломатів до Балтії в рамках проекту «Балтійські друзі» під егідою Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку.

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…