Львівські депутати хочуть перепоховати Коновальця в Україні

25Депутати Львівської облради вирішили організувати повернення праху Євгена Коновальця в Україну. Для цього буде створена спеціальна робоча група, повідомляє «Zaxid.Net».

Депутат Ярослав Кравченко зазначив, що термін оренди на цвинтарі у Роттердамі вже завершується. Тому питання наразі на часі. За його словами, до робочої групи повинні увійти громадські діячі.

Втім депутат Олександр Старовойт зазначив, що зараз це питання дискутується і навіть серед діаспори немає єдиного рішення. На його думку, поховати Євгена Коновальця потрібно не у Львові чи Зашкові, а в Києві.

Олександр Старовойт запропонував звернутися до Києва, щоб продовжити оренду в Роттердамі. «Не думаю, що там страшні мільйони. Якщо ні, то з шапкою пройтися Львівщиною», – сказав депутат.

Раніше депутати Жовківської районної ради на Львівщині ініціювали повернення праху Євгена Коновальця із Роттердама на батьківщину – у село Зашків на Жовківщині.

Євген Коновалець— полковник Армії УНР, командант УВО, голова Проводу українських націоналістів (з 1927), перший голова ОУН. 23 травня 1938 Коновалець загинув у Роттердамі (Голландія) в результаті спецоперації проведеної органами НКВС СРСР.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…