За кілька днів Україна підпише меморандум із Митним союзом

29Меморандум про отримання Україною статусу спостерігача в Митному союзі буде підписаний 31 травня в Білорусі. Про це заявив президент України Віктор Янукович після засідання президентів Казахстану, Росії, України і Киргизстану у Астані, інформуює «Українська правда».

«Я хочу сказати, що меморандум про участь України в роботі Митного союзу буде підписаний у найближчі дні на саміті СНД у Мінську прем’єр-міністром», – розповів він.

За словами Януковича, таке рішення було прийнято в середу на засіданні глав держав Митного союзу в Астані (Казахстан) і відповідне доручення було вже дано.

У свою чергу президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв зачитав спільну заяву президентів країн Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь), що вони підтримують намір України стати спостерігачем у цій організації.

«Україна висловила намір отримати статус спостерігача в нашій роботі як у Митному союзі Єдиного економічного простору, і в майбутньому Євразійського економічного союзу… Ми їх намір підтримали і прийняли відповідне рішення», – розповів він.

За його словами, досягнута домовленість, що експерти підготують документи, щоб на наступному засіданні Вищої євразійської економічної ради їх схвалити.

Як відомо, Україна неодноразово заявляла про бажання працювати з Митним союзом за схемою “3+1”, тобто брати участь в окремих угодах в рамках об’єднання, але не ставати його повноправним учасником, проте Росія називала такий підхід неприйнятним.

Європейський Союз неодноразово заявляв, що Україна не може одночасно бути членом Митного союзу ЄЕП і мати зону вільної торгівлі з ЄС.

Прем’єр Микола Азаров вже заявив у інтерв’ю телевізійному каналу «Білорусь-1», що статус спостерігача в Митному союзі дає Україні можливість брати участь у прийнятті рішень, передає УНІАН.

«Вже те, що Україна буде мати інформацію про підготовлювані рішення і буде мати можливість на дипломатичному рівні, на рівні контактів керівництва країн упереджувати їх прийняття, дуже важливо. І це буде працювати на зміцнення відносин України з країнами МС», – підкреслив Азаров.

При цьому він зазначив, що Україна не збирається обмежуватися тільки статусом спостерігача.

«Вже зараз при уряді України створено групу достатньо компетентних фахівців, яка вивчає можливість приєднання України до цілого ряду угод», – розповів Азаров.

«І такий аналіз вже зараз виконується, і після його завершення ми запропонуємо нашим колегам створити переговорну групу досить високого рівня, щоб у найкоротші терміни домовиться про те, до яких угод Україна зможе приєднатися, не змінюючи тексту самих угод. Які зміни ми можемо запропонувати своїм партнерам, і чи зможуть ці пропозиції бути прийнятими”, – підкреслив прем’єр.

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…