Українські хлопці влаштували «мовний» флеш-моб у Вашингтоні

24-4Американський українець Михайло Науменко читає поезію Шевченка під пам’ятником Кобзареві у столиці Америки. Друзі з України та США підказують йому правильну вимову. Троє хлопців – Михайло, Юрій та Микола – зібрались на флеш-моб у Вашингтоні, щоб підтримати шевченківські читання, які в Україні у середу проводив та організовував Комітет із захисту української мови, передає «Голос Америки».

Михайло Науменко вивчав мову змалечку у суботній школі у Нью-Йорку. Української спілкувались і в його родині. Вчити було не просто – друзі ж бо говорили англійською. Зараз Михайло переконаний, що українцеві без мови – ніяк.

«Ми мусимо тримати нашу мову, бо як ні – то загинемо. То не можна. Просто не можна», – говорить Михайло.

«Схаменіться, недолюдки, діти юродиві…» – читає Юрій Дідуля зі Львова. У Вашингтоні він працює та навчається.

Усміхаючись, каже, що Шевченка по-справжньому зрозумів «на засланні» у США. У шевченківський день радить читати Шевченка та подумати про те, як мова зближує людей.

«Я би просив кожного – українця не тільки російськомовного, а і україномовного – читати Шевченка і глибоко задуматися. Його поезії глибоко промовляють до нас і несуть велику ідею. Вони особливо зараз дуже актуальні – щоб підкріпити українську незалежність і її не втратити», – каже Юрій.

Організатор заходу Микола Глушко прибув спеціально на цю подію зі штату Нью-Джерсі. Шкодує, що багато його друзів приєднатись не змогли. Каже, хоч акція не чисельна, але має велике символічне значення.

«Навіть що нас тут лише пара, але українська громада і всі, хто має українське коріння, вірять, що в Україні будуть зміни, що Україна живе і далі буде жити», – впевнений Микола.

Вашингтонський пам’ятник Шевченку – справді символ боротьби українців. У 1964 році відкриття пам’ятника намагався зірвати Радянський Союз. У «Washington Post» писали тоді, що Шевченко – «людиноненависник». Втім, на відкриті монумента колишній президент США Двайт Ейзенхауер назвав подію символом «руху до незалежності і волі» всього людства.

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…