В Чикаго відбудеться виставка художника з України Олега Чуйка

“Вікно у літо” відкривається 10 травня в Українському Національному Музеї в Чикаго експозицією художника і педагога, члена Національної спілки художників та Спілки дизайнерів України, доцента Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, учасника всеукраїнських та міжнародних художніх виставок, автора 18-ти персональних виставок Олега Чуйка.

Художник понад десять років працює в різноманітних техніках розпису на шовку. Створені ним роботи доволі швидко отримали високі оцінки і визнання на численних виставках у Києві, Полтаві, Чернігові, Кривому Розі, Хмельницькому, Івано-Франківську та інших містах України. У 2008 році твори митця експонувались в Чикаго, в Українському Національному Музеї, у 2011 році у центрі «Forever Young».

На виставці будуть презентовані різні за сюжетами роботи, створені за останні роки. Одним з лейтмотивів виставки є сакральна тематика, що у виконанні автора сповнена поетичністю. Виважені композиції із зображенням храмів прадавнього Галицького краю переплітаються з елементами навколишнього середовища, а окремі з них – доповнені орнаментальними мотивами.

Виставка відображає непідробне захоплення автором вишуканими формами українських архітектурних шедеврів, ліричними рецепціями на навколишній світ та живу природу. У роботах відчувається прагнення по-своєму поглянути на натуру, побачити в ній найцікавіше, загадкове та заінтригувати глядача, ніби перенести його у неповторні за своєю красою місцях Прикарпаття.

Створені ним картини мають особливу образотворчу мову, яка не потребує перекладу. Таємниця у тому, що вони просякнуті настроєм доброти, лагідності, любові. Примушують замислитись про буття людини, її місце на планеті, яка зветься Гармонією. А найприємнішим є те, що цією виставкою наш талановитий земляк відкриває вікно у літо, наповнене пахощами карпатських смерічок та водограями дзвінких потоків, таємницями старовинних замків та вузькими і незабутніми вуличками міст нашого дитинства. Емігрантський світ української Америки доповниться чистими і неповторними кольорами гордого світу української душі.

За оцінкою мистецтвознавців, твори Олега Чуйка завжди знаходять свого глядача, адже краса твору з’являється в очах поціновувача. Художник постійно знаходиться у творчому пошуку, експериментує з технікою, яка вимагає максимального зосередження та фаховості, з формою і кольором, намагаючись відшукати свій “цвіт папорті”. Розмаїта тематика робіт засвідчує багатогранність таланту Олега Чуйка, яким він щедро поділиться з усіма, хто побуває на виставці.У своїх творах Олег закликає нас замислитися над красою та досконалістю великої світобудови, над необхідністю цінувати усе, що дароване Богом.

Відкриття виставки відбудеться у п’ятницю, 10 травня о 7 -ій годині вечора. Виставка триватиме до 31 травня 2013 року.

Розпис на шовку. Художник Олег Чуйко

 Мистецька довідка:

Олег Чуйко народився у 1974 році в Україні, в місті Тлумач на Прикарпатті. У 1990 році поступив до Косівського коледжу декоративного і прикладного мистецтва імені Василя Касіяна на відділ художньої обробки дерева. У 1995 році продовжив професійну освіту на художньому факультеті Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. Після закінчення університету в 2001 році вступив до аспірантури Харківської державної академії дизайну і мистецтв на кафедру теорії та історії мистецтв. У 2005 році захистив дисертацію і отримав ступінь кандидата мистецтвознавства. З 2005 року працює доцентом кафедри дизайну Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. З 2008 року – член Національної спілки художників України, а з 2009 року – член Спілки дизайнерів України. Коло його наукових інтересів охоплює питання історії української та європейської культури, зокрема, розвитку монастирської традиції в церковному мистецтві та іконописі, а також актуальні питання розвитку сучасного мистецтва. Як художник – працює в техніці розпису на шовку, а також графіки та живопису.

Марія Климчак
Куратор Українського Національного Музею в Чикаго 

Читайте також

Найкращі нейрохірурги Канади робитимуть операції хворим дітям у Львові
Україна
0 shares0 views

Найкращі нейрохірурги Канади робитимуть операції хворим дітям у Львові

vidia.ua - Чер 15, 2018

Найращі нейрохірурги та неонатологи Канади приїдуть до Львова, щоб консультувати та оперувати маленьких українців. Про це повідомляє VIDIA з посиланням на прес-службу Львівської міської…

Супрун анонсувала перехід лікарів на ліцензії
Україна
0 shares0 views

Супрун анонсувала перехід лікарів на ліцензії

vidia.ua - Чер 15, 2018

Міністерство охорони здоров'я презентувало концепцію ліцензування професійної діяльності лікарів. Про це повідомляє Укрінформ. «Ліцензування лікарів дасть пацієнтам можливість зрозуміти, що людина, яка має…

Штат Іллінойс оголосив 2018-ий роком пам’яті жертв Голодомору в Україні
Важливе, Світ
0 shares0 views

Штат Іллінойс оголосив 2018-ий роком пам’яті жертв Голодомору в Україні

vidia.ua - Чер 15, 2018

Американський штат Іллінойс оголосив 2018 рік роком пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. Про це повідомляє Громадське з посиланням на посольство України…