Школярів вчать історії Донбасу, протиставляючи «шахтарів» і «хохлів»

У схваленому Міністерством освіти посібнику для учнів 9 класу «Історія рідного краю (Донеччина з кінця ХVIII до кінця ХIX століття)» історію Донецької області пропонують вивчати на прикладах протистояння в регіоні «шахтарів» і «хохлів».

Про це у своєму фейсбуці повідомив голова Донецького обласного товариства імені Олекси Тихого Євген Шаповалов, пише «Історична правда».

Зокрема, у підручнику наводиться нарис «Невінчана губернія» з такими от фразами:

«Перед місцевою дівчиною стоять на вибір двоє: з одного боку – свій брат хохол, неповороткий мужик, з іншого – розв’язний, веселий шахтар: із ним жити – працювати не потрібно, одягатися будеш, як бариня, щодня можна чай пити. Шахтар, хоч йому і їсти нічого, а двічі на день чай п’є неодмінно».

«В серцях батьків, чоловіків і братів росте глуха, важка ненависть до пришельців-шахтарів. І ненависть ця не лишається без прояву: хохли уміють жорстоко мститися».

«Взагалі ворожнеча між шахтарями та місцевими хохлами украй жорстока, шахтарі при кожній зручній нагоді лупцюють хохлів, хохли – шахтарів. Це два ворогуючі табори, які не знаю між собою перемир’я».

«Невенчанная губернія» – назва роману уродженця Донбасу, київського журналіста 1960-90-х років Станіслава Калінічева. Але в цьому творі нема опублікованого вище уривку.

Автори посібника пропонують школярам відповісти на ряд питань, серед яких останнім є таке: «У чому були побутові підвалини ворожнечі між мужиками-хохлами та заробітчанами-шахтарями?».

За словами Шаповалова, у книзі немає свідчень про ті часи авторства українських письменників чи публіцистів родом із регіону – Спиридона Черкасенка, Олекси Тихого, Івана Дзюби, Володимира Сосюри.

Посібник схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах комісією з історії науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Науково-методичну редакцію підручника проводив начальник управління освіти і науки Донецької ОДА Юрій Соловйов. Книга видана накладом 2000 примірників за особисті кошти донецьких бізнесменів.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…

  • Любов

    Богдану: Підскажіть будь ласка, де можна знайти посібник А.Закалюка? Дякую.

  • А от посібник А.Закалюка запороли табачнівські українофоби.Але він друкується,ми пробуємо розповсюджувати між нашими в Італії.Не опускайте рук,не зважайте на невігластво,робіть вперто свою справу,вчіть ваших дітей правдивій історії.

  • Готують власне “Придністров*є”(