Перший ядерний вибух на теренах України

Соціалістичні експерименти над населенням окупованої совєтами території почалися ще з 1917-го року. В 20-30-х роках кремлівські “світила науки” від марксизма-сталінізма намагалися зхрестити людину з мавпою, щоб вивести “ідеального пролетарія”, нещадно руйнували цілинні землі, проводили експерименти над людьми (байки про досліди нацистів та японців після ознайомлення з такими видадуться просто дитячими забавками), “вибраковування” терором та голодом небезпечних для режиму соціальних елементів та інше. Усі ці факти широкому загалу так чи інакше відомі. Але майже недосяжними до цих пір для більшості залишається інформація про ядерні випробування на людях.

Перші випробування над власним населенням почалися 1949 р. на Семипалатинському полігоні (нині – Казахстан), які закінчилися “військовими навчання” в епіцентрі вибуху. Подібні експерименти тут продовжувались до 1991 р. Тому всі недорікування совкової партноменклатури, що, буцімто, у 1986-у році вони не знали що робити і як поводитись із радіацією – брехня і маячня. Але мало кому відомо, що подібні експерименти проводилися і невійськовими відомствами. 1971 р. у с. Хрестище Красноградського району Харківської області “спеціалісти з Москви” провели підземний ядерний вибух під кодовою назвою “Факел”…

Древнє слобожанське село Хрестище з 1966 р. почало неймовірно змінюватись: тут почали видобувати газ. Цього року тут відкрили найбільше в Україні (після Шебелинського) Хрестищенське газове родовище. За запасами газу воно входить до п’ятірки найбільших родовищ Європи. Вчені підрахували, що обсяг покладів енергоносія в цьому районі сягає трьохсот мільярдів кубометрів.

«Блакитне паливо» зі Слобожанщини рікою потекло до труб європейських споживачів.

Розвідка покладів газу була складною, оскільки тут виявилося різке розходження у будові верхніх та нижніх шарів Землі. Головний газовий поклад розташовувався на досить великій глибині. Зі спустошенням запасів Шебелинського газового родовища виник дефіцит постачання палива з українських родовищ до газогону “Уренгой-Помари-Ужгород”. Москва квапила місцеве керівництво з наповненням труби місцевим газом…

У липні 1971 під час буріння нової свердловини сталася аварія: газ вирвався назовні раніше, ніж бур дійшов до запланованої глибини. Напір газоконденсату досягав сили в 400 атмосфер. Інженери добу вирішували що робити з некерованим газом. Справитися з некерованою газової струменем інженерам не вдалося, і вони вирішили запалити його. До вечора наступного дня газовий фонтан перетворили на факел заввишки в декілька десятків метрів. Він горів цілодобово, і в нічний час через полум’я було світло, майже як удень. Впродовж року здійснили низку спроб зупинити факел.

Випробуваний метод – скинення на свердловину багатотонних бетонних плит – провалився. Залишався інший перевірений спосіб – розкопування свердловини. Але “спеціалісти” з Москви запропонували “оригінальний вихід”: провести підземний ядерний вибух. Для цього потрібно було пробурити збоку від експлуатаційної свердловини іншу, похилу, на глибину більше двох кілометрів. Деталі цієї “геніальної” задумки до цих пір офіційна влада намагається втаємничити. Але “спеціалісти” зі столиці “страни савєтав” наче за чиєюсь командою за короткі строки провели спецоперацію з ядерною зброєю.

Вибух готували і проводили в особливих умовах секретності, особливо від місцевого населення .

10 липня 1972 о 10.00 провели підземний вибух, але він не затушив факел і, тим більше, не припинив витік газу. Щоб хоч якось приборкати підземну стихію, газовики впродовж кількох місяців рили кільцевий кар’єр шириною 400 і глибиною 20 метрів. Тільки у липні 1973 року їм вдалося перекрити кратер, через який вирвалося на волю і безглуздо згоріло більше мільярда кубометрів газу. Природні надра України продовжили продавати споживачам Європи за копійки. Максимум газової видобутку на родовищі досяг у 1977 році – 24 мільярди кубометрів. Того ж року за відкриття та освоєння Хрестищенського родовища групі робітників, інженерів і вчених була присуджена Державна премія УРСР. Серед лауреатів – начальник Красноградської нафторозвідувальною експедиції А. А. Волошин, головний геолог Д. Є. Недзельський, буровий майстер Е. К. Фікерг та інші.

Жодних карних справ за випробовування ядерної зброї на місцевому населенні не було відкрито, жоден чиновник не був притягнутий до відповідальності…

В той же час, сучасні регіонали спадкоємці червоних ідей та ідеалів намагаються перекрутити істину суть події, виставляючи її мало не як атракціон для туристів. Доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат наук з державного управління Олег Кулініч на ІІІ регіональному науково-практичному круглому столі “Туристична сфера харківського регіону: джерела конкурентних переваг” запропонував прокласти туристичний маршрут до села Хрестище як до першого в Україні місця ядерного вибуху.

– Уявляєте екскурсію до місця ядерного вибуху із видачею сертифікату і подальшим виведенням радіації у місцевій садибі? – сказав Олег Кулініч. – Конкуренцію нам у цьому може скласти лише Київська область із Чорнобилем.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…

 • Старик

  Припоминаю,что и наши газовые хранилища строились с помощью подземны ядерных взрывов-толи 2 толи 3 взрыва произвели.Правда,правительство Союза оповестило приграничные государства и гарантировало отсутствие выбросов.Интересно,а газ из них не несёт радиацию?

 • Zhjc

  техногенные катастрофы имели место и в Украине тоже–были и искуственные с ядерными взрывами–это все факты–и не суть важно что кто то в деталях не все знает или ошибается–а главная приччина многих катастроф –в том числе и гуманитарных в Украине —это то что не ГРАЖДАНСАЯ ВОЙНА БЫЛА В УКРАИНЕ–а НАЦИОНАЛЬНО__ОСВОБОДИТЕЛЬНАЯ БОРЬБА С РОССИЙСКОЙ ИМПЕРИЕЙ В ЕЕ ОБНОВЛЕННОМ СОВЕТСКОМ СТАТУСЕ—-и в РЕЗУЛЬТАТЕ ТРЕХ ВОЕННЫХ КОМПАНИЙ НЕЗАВИСИМАЯ УКРАИНА ПОТЕРПЕЛА ПОРАЖЕНИЕ__И БЫЛА ВНОВЬ ПРИСОЕДИНЕНА К РОССИИ но УЖЕ В КАЧЕСТВЕ СОЮЗНОЙ РЕСПУБЛИКИ–в которой постоянно и целенаправленно изгонялось украинское начало и проводилась русификация–что сегодня только приостановлено но искоренено до сих пор–и просто патриотов своей Украины обзывают всякими непотребными кликухами и обьявляют их и фашистами –кстати немцы никогда фашистами не были –это итальянцы были–а были немцы–НАЦИОНАЛ СОЦИАЛИСТАМИ–во главе с Гитлером и НАЦИОНАЛ СОЦИАЛИСТИЧЕСКОЙ РАБОЧЕЙ ПАРТИЕЙ ГЕРМАНИИ–так что быть патриотом России это почетно а быть патриотом Укравины это позорно и фашизм есть –и потому никак не встанет в полный рост нация и краина–что до сих пор не оправилась от страшного геноцида со стороны России имперской

 • Украянин ОК

  То дослідження нової зброї велось швидкими темпами, без грунтовних ще наукових знань – бо велась така ж робота американцями. І на атолі Муруроа. Чи не важливішим був ефект попередження нації янкі інформацією, що Червона Армія має навики ведення бою в умовах вживання нової зброї.
  І зараз потрібні не тільки військові, але й цивільні заходи з захисту від зброї масового ураження. Крім агресорів-“наставників демократії, ще ж є породжений ними антипод, “ворога демократії”, піратіві і терористів. Яких навіть не зумисно можна озброїти якою завгодно зброєю в умовах того самого неадеквату, який зауважили уже сучасники:
  “Насаждение демократии по всему миру достоинства предсказуемости лишено. Здесь речь идет не об округлении своих владений, а о насаждении демократии, оборачивающейся насаждением дикого хаоса, от которого пользы нет вообще никому.”
  Пошук (з лапками): “Брежнев и Обама”

 • Украянин ОК

  Бомба Берії врятувала Москву. а може й Київ від долі Хіросіми та Нагасакі. Крім старого бажання нашкодити супернику, ще була невиказана спрага католицизму підтримати свою версії в питанні фактичної співпраці з Гітлером, кривавим язичником. Мовляв, хотіли, як краще – щоби монстри фашизму і комунізму взаємно знесилилися.
  Перемога СССР поставила в незручне становище Престол, і без якихось письмових чи й словесних угод він прийняв би як божу кару, погибель православно-атеїстичної Москви від громовиці Іллі. Бомби, що від Гітлера потрапила до дядька Сема.

  То дослідження нової зброї велось швидкими темпами, без грунтовних ще наукових знань – бо велась така ж робота американцями. І на атолі Муруроа. —>

 • censor.net.ua/go/viewTopic–id–351580

 • Автор вырвал ненавидимую Россию из контекста прочих “идеальных”:( стран
  Найдите поисковиками, актуально и может спасти здоровье
  “Яд от элиты. Биологическое оружие, 2010 г. – YouTube”

 • Украянин ОК

  Країна Рад:) з самого початку і до сьогодні знаходиться у різних формах облоги. І руйнування – першою світовою. 1917. Громядянська. Антанта. Друга світова.
  Тим пояснюється вся напруга її побудови в умовах постійної агресії потуги, що не знала воєн на своїй територіі зо 200 років, США.
  І за виснаження гонкою озброєнь одразу по руїні 1945!((( за 16 років СРСР війшов в Космос попереду США

  Чи могла країна не напружити до останнього народи, щоб не прогнулися, як уся Європа під гомосексуалістів зараз чи раніше фашистів ?

  А тепер подивіться, що та потуга робила і чи не продовжує. Там, здається, нема центнерів комарів з заразою, що вирощувалися США в Іраку, а зараз вони борються з хімічною зброєю, коли і зараз… краще подивіться відео. що вказане в
  Коментарі Укранина ОК у фейсбуці, додайте префікс ФБ
  ukrayan.ok/posts/198840956952164

 • Коментар Укранина ОК у фейсбуці, додайте префікс ФБ
  ukrayan.ok/posts/198840956952164

 • Країна Рад:) з самого початку і до сьогодні знаходиться у різних формах облоги. І руйнування – першою світовою. 1917. Громядянська. Антанта. Друга світова.Тим пояснюється вся напруга її побудови в умовах постійної агресії потуги, що не знала воєн на своїй територіі зо 200 років, США.
  І за виснаження гонкою озброєнь одразу по руїні 1945(!((( за 16 років СРСР війшов в Космос попереду США

  Чи могла країна не напружити до останнього народи, щоб не прогнулися, як під педерастів чи раніше фашистів уся Європа?

  А тепер подивіться, що ця потуга робила і продовжує. Там нема центнерів комарів з заразою, що вирощувалися США в Іраку, а зараз вони борються з хімічною зброєю коли і зараз. краще подивіться

  http://www.youtube.com/watch?v=bDBqsYywWm8&feature=plcp

  http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=t81aGab6igM&feature=endscreen

 • Українці

  КОММУНЯКИ ВСЕ – ТАКИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД НАЦИСТІВ ! НАЦИСТИ ВБИВАЛИ ЧУЖИХ, І В ОСНОВНОМУ БАНДЮКІВ, КАЗНОКРАДІІВ-БАНКІРІВ ( САМЕ МУССОЛІНІ НАРОД ІТАЛІЇ ПОВИНЕН ЗАВДЯЧУВАТИ ТИМ, ЩО МАФІЯ ВІДРОДИЛАСЯ ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ 30 РОКІВ ), в той же час коммуняки вбивали людей СВОЄЇ НАЦІЇ І НЕ БАНДЮКІВ ( БО САМІ МАЛИ ТАКИХ У СВОЇХ РЯДАХ ) , А ПОРЯДНИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ БАЧИЛИ ВСЮ ЛИЦЕМІРНІСТЬ РЕЖИМУ Й МОГЛИ ПРО ЦЕ ВГОЛОС ГОВОРИТИ !
  ЧОГО ВАРТЕ ЛИШЕ ЛИЦЕМІРСТВО ПРО ЗЕМЛЮ – З ГАСЛОМ “ЗЕМЛЯ НАРОДУ” ВОНИ ПРОРВАЛИСЯ ДО ВЛАДИ , А ПОТІМ ВИНИЩИЛИ СЕЛЯНСТВО ( 60 % – БУЛИ СЕРЕДНЯКИ, 20% – КУРКУЛІ , І ЛИШЕ 20 % – БІДНЯКИ – ЯК ПРАВИЛО ЛОДИРІ, ПЯНИЦІ ) і ВІДІБРАЛИ ЗЕМЛЮ! ЛИШИЛИ НАРОД САМОГО ГОЛОВНОГО – ПРАВО РОЗПОРЯДЖАТИСЯ СВОЄЮ ЗЕМЛЕЮ І ПРАЦЕЮ ! ЯК НАСЛІДОК – МАСОВА (ВЖЕ ПІСЛЯ ГООДОМОРІВ) ВТЕЧА МОЛОДІ З ТАКОГО РАБСТВА і ТОЙ ЗАНЕПАД СЕЛА , ЩО МИ ЗАРАЗ СПОСТЕРІГАЄМО ! ЗА ВСЕ ЦЕ КОМУНЯК НЕ ТЕ ЩО З ВЛАДИ ПОТУРИТИ МАЛО, ТРЕБА ПРОТИ КОЖНОГО ПРОВЕСТИ РОЗСЛІДУВАННЯ “ДІЯЛЬНОСТІ” і “ДАТИ” ПО ЗАСЛУГАМ !!!!

  • виктор

   А зараз,не те саме?

 • і

  ЗБОРІВСЬКА ВИСОЧИНА.1944рік. ДВА МАЛИХ СПОСТЕРІГАЮТЬ ЗА БОЙОВИМИ ДІЯМИ МІЖ НІМЕЦЬКИМ ДОТОМ І І ВІЙСЬКАМИ СССР. ПОСИЛАЄ КОМАНДИР СОЛДАТА БРАТИ ГРАНАТАМИ ДОТ. ЙОГО ВБИВАЮТЬ. ПОСИЛАЮТЬ СЛІДУЮЧОГО. НІМЦІ З КУЛЕМЕТА РОЗСТРІЛЮЮТЬ ОДИНАДЦЯТОГО. СОЛДАТИ ТЯГНУЛИ ЗА СОБОЮ НЕВЕЛИКУ ГАРМАТУ. КОМАНДИР ДАЄ ПРИКАЗ- ПРИЦІЛЮЮТЬСЯ З ПУШКИ ПІХ І ДВА НІМЦІ В ДОТІ МЕРТВІ. ПЕРЕМОГА. ЗЗАДІ ДО 10 РІЧНИХ ДІТЛЯХІВ ПІДХОДЯТЬ СОЛДАТИ. СКРУЧУЮТЬ РУКИ. КОМАНДИР ” ОНИ РАЗБОЛТАЮТ ТАЙНУ ЦККП” В ТЮРМУ ИХ. ЕПІЗОД ПОКАЗАВ ПЕРЕМОГА БУЛА НЕ ТІЛЬКИ НАД НІМЦЯМИ АЛЕ І НАД УСІМА СЛОВЯНАМИ. ДОВЕРШУВАЛИ ГОЛОДОМОР ПЛАНОВИМИ РОЗСТРІЛАМИ. УКРАЇНЦІВ, РОСІЯН, ПІД ВАРШАВОЮ ПОЛЯКІВ. ЦЕ БУВ ПЛАН ЗНИЩЕННЯ СЛОВЯН. ЦЕ СВЯТО ДОБКІНИХ, ТИМОШЕНКО- КАПІТЕЛЬМАНІВ – ПЕРЕМОГА НАД СЛОВЯНАМИ РУКАМИ НІМЦІВ І ЗАГРАД ОТРЯДАМИ НКВД. ДІТИ ІЗ СЕЛА ВОВЧКІВЦІВ ВИРОСЛИ У ТЮРМІ, БО З ВИСОТИ РОЗКРИЛИ ПЛАНИ КОМУНО ФАШИСТІВ.

 • радикал

  Порада автору – не видавайте на світ Божий того, чого не знаєте. Це гріх. Так, в Україні, крім Чорнобиля, було здійсне-но два ядерні вибухи. У с.Першотравневому, а не в Хрестищі, 10.07.1972р. в неділю, – безуспішний”факел” на глибині 2478м, але ядерщики у цьому не винні, а “висококваліфікова-ні” хрестищенські буровики. І ніякої шкоди ні дов-кіллю, ні лю-дям вибух не наніс, крім розбитих вікон у будинках, які за держкошт були відремонтовані. Вибух “Кліваж” на шахті “Юнком” у с. Юн.Комунарівськ 16.09.1979р. на глибині 80м без всяких пошкоджень і з користю, бо півроку при подаль-шій роботі у шахті не було жодних вибухів газу. Прочитайте док.книгу “Газонафтові фонтани і атомні вибухи в Україні”. К.2010р.

 • Бас

  Ничего, националюги-псевдопатриоты в самом сердце Украины ядерную свалку устроили. Деньги заработать решили свозя ядерное дерьмо со всей Европы. Нет бы вывозить эту дрянь в Россию – так нет, “мы патриоты”!

 • Alex

  В Донбассе ядерный взрыв был произведён под Енакиево с целью дегазации угольных пластов. С тех пор в этой местности содержание газов криптона и ксенона, в атмосфере этой местности намного выше, чем по Украине. Не поэтому ли у нас с президентом не всё в порядке? И почему бы не применить этот гениальный опыт для борьбы с вредителями полей? Все проблемы с демонстрациями сразу бы решились!

  • евген

   не треба все на випробування списувати. є ще Жовті Води, а ще звичайний граніт…

 • Вікторія

  Правда. Я живу від того місця за пару десятків кілометрів. Мій батько, бурильник, точно про це знає.Того бурового майстра прізвище – Фікерт.

 • Ще були вибухи у Донецькій області, в якійсь шахті взривали

 • TO PRAVDA?