На Тернопільщині дев’ять сіл відрізали від світу

Жителі дев’яти сіл Тернопільщини, які залишилися без автобусного сполучення, провели акцію протесту біля Тернопільської облдержадміністрації. Як передає УНІАН, загалом проти відміни автобусних рейсів прийшло протестувати близько 50 людей, які уже впродовж двох днів не можуть виїхати із сіл, щоб добратися на роботу, а потім вернутися автобусом додому.

«Автобуси перестали курсувати після втручання транспортної інспекції. Перевізники пояснюють, що у них не затверджені паспорти маршрутів, оскільки за новими законодавчими нормами ділянка дороги в Івачів є завузькою, відповідно представники транспортної інспекції періодично проводять перевірки і штрафують перевізників», – розповів депутат Зборівської райради Олександр Ріпка.

За його словами, райрада уже зверталася до голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна з пропозицію задіяти альтернативну дорогу, яка іде через Малашівці.

«Там є дорога біля сміттєзвалища, нею б могли курсувати автобуси, але її потрібно відремонтувати. А щоб її ремонтувати, необхідно виготовити документи на неї, бо на паперах тої дороги взагалі не існує», – зауважив Ріпка.

Натомість люди з сіл вимагали негайно відновити рух автобусів, оскільки їм доводиться долати пішки чималі відстані.

«Ми змушені вертатися додому з роботи пішки, приходимо о 12 годині ночі. І це вже не вперше. Аналогічна ситуація була у грудні, тоді автобуси три дні не їздили. Зараз водій висаджує нас за 10 км від села і заявляє, що далі не поїде, бо інакше його оштрафують. Це не є людське ставлення, але ми претензій до перевізників не маємо, тільки до влади, якій наплювати на людей. Якщо ситуація не зміниться, ми перекриємо дорогу на сміттєзвалище», – погрожували учасники акції протесту.

Начальник головного управління розвитку інфраструктури облдержадміністрації Юрій Козіцький, який зустрівся з людьми, пообіцяв, що вже сьогодні автобусні рейси до їхній сіл відновлять.

«Дійсно, дана дорога є завузька і дії представників транспортної інспекції є цілком законними. Як вихід ми повторно подамо паспорти маршрутів на затвердження, а до того часу автобуси ходитимуть. За 3-4 місяці ми відремонтуємо дорогу, яка іде попри сміттєзвалище, і вже тоді автобуси їздитимуть нею за новими паспортизованими рейсами», – пояснив вихід з ситуації Козіцький.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…