Легенда американського футболу – українець

Майк Дитка – один із найвідоміших спортсменів Америки. Народжений в родині українських емігрантів у 1939 році в містечку Карнеґі на заході штату Пеннсильванія і хрещений в Українські ГрекоКатолицькі Церкві св. Трійці.

Вiн прославлений і титулований гравець та тренер американського футболу, переможець американського кубку “Супер Бол”. Його українське імя – Михайло Дичко, i виростала майбутня зiрка в українській спільноті. Його батько, також Михайло, працював зварювальником в залізничній копанії і походив з вeликої родини буковинських шахтарів.

Ще з юних років Майк швидко став зіркою шкільної футбольної команди. І згодом був нагородженний футбольною стипендією в університеті м. Пітсбургу, де три роки поспіль ставав чемпіоном футбольної оборони. Відтоді, Майкла Дитку внесено у список славетних гравців коледжного футболу.

В 1961р. Майк став гравцем відомої команди Чиказьких Ведмедів (Chicago Bears), де він лише за рік став найвідомішим гравцем оборони і отримав титул “новачок року.”


Більш, ніж 11 років Дитка грав в різних командах Національної футбольної ліги США. А після тріумфального виграшу “Супер Болу” в команді Даллас Коубойс (Dallas Cowboys), Дитка завершує карєру гравця. З 1982 року він стає одним із найуспішніших головних тренерів команди “Чиказьких Ведмедів”. І вже через 4 роки ця команда під керівництвом Дитки виграє чемпіонат “Супер Бол”.

За переможною грою 1986 року спостерігали і українські емігранти у США, організовуючи публічні перегляди телевізійних трансляцій. А Майк Дитка ніколи не цурався українського походження. Сьогодні Майк Дитка – спортивний коментатор, консультант футболістів, успішний бізнесман та власник мережі ресторанів в кількох містах США.

Юліян Гайда

 

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…