Легенда американського футболу – українець

Майк Дитка – один із найвідоміших спортсменів Америки. Народжений в родині українських емігрантів у 1939 році в містечку Карнеґі на заході штату Пеннсильванія і хрещений в Українські ГрекоКатолицькі Церкві св. Трійці.

Вiн прославлений і титулований гравець та тренер американського футболу, переможець американського кубку “Супер Бол”. Його українське імя – Михайло Дичко, i виростала майбутня зiрка в українській спільноті. Його батько, також Михайло, працював зварювальником в залізничній копанії і походив з вeликої родини буковинських шахтарів.

Ще з юних років Майк швидко став зіркою шкільної футбольної команди. І згодом був нагородженний футбольною стипендією в університеті м. Пітсбургу, де три роки поспіль ставав чемпіоном футбольної оборони. Відтоді, Майкла Дитку внесено у список славетних гравців коледжного футболу.

В 1961р. Майк став гравцем відомої команди Чиказьких Ведмедів (Chicago Bears), де він лише за рік став найвідомішим гравцем оборони і отримав титул “новачок року.”


Більш, ніж 11 років Дитка грав в різних командах Національної футбольної ліги США. А після тріумфального виграшу “Супер Болу” в команді Даллас Коубойс (Dallas Cowboys), Дитка завершує карєру гравця. З 1982 року він стає одним із найуспішніших головних тренерів команди “Чиказьких Ведмедів”. І вже через 4 роки ця команда під керівництвом Дитки виграє чемпіонат “Супер Бол”.

За переможною грою 1986 року спостерігали і українські емігранти у США, організовуючи публічні перегляди телевізійних трансляцій. А Майк Дитка ніколи не цурався українського походження. Сьогодні Майк Дитка – спортивний коментатор, консультант футболістів, успішний бізнесман та власник мережі ресторанів в кількох містах США.

Юліян Гайда

 

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

  • Дякую за інформацію. Гарне поповнення для моєї колекції.

    Пишіть ще, буду слідкувати за пуьлікаціями