Лідери українських церков у Брюсселі обговорили європерспективи України

Делегація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій зустрілась із Європейським Комісаром з питань розширення і політики добросусідства паном Штефаном Фюле, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Як зазначається у повідомленні, під час зустрічі відбувся обмін думками щодо європейських перспектив України з огляду на різні труднощі евроінтеграційного процесу.

Глави українських конфесій наголосили на важливості моральних засад, необхідних не лише для розбудови української суспільства, але й усієї європейської спільноти. Вони заявили про усвідомлення своєї відповідальності перед Богом за утвердження високих моральних цінностей заради майбутнього наступних поколінь, що обумовлює відповідну публічну позицію у діалозі з владою та громадянами.

Зі свого боку пан Штефан Фюле висловив глибоку повагу до тих духовних і моральних засад, які уособлюють і втілюють в Україні лідери церков і релігійних організації. Він окремо наголосив на унікальності українського досвіду міжрелігійного порозуміння, який включає в себе не лише мирне співіснування представників різних релігій, але й являє собою приклад успішного міжконфесійного співробітництва.

За словами єврокомісара, цей позитивний досвід, який розвиває релігійна спільнота України, важливий не тільки для Європи, але й для усього глобалізованого світу, що охоплює представників різних національностей, віросповідань, світоглядів тощо.

Обидві сторони погодились із необхідністю спільного пошуку відповідей на питання, що пов’язані з сучасними суспільними проблемами. Однією з них є демографічна криза в Європі.

Глави конфесій акцентували на духовні та моральні передумови різного роду суспільних криз, закликаючи примножувати добро та протидіяти злу. На їх переконання, релігійна складова є важливим елементом побудови громадянського суспільства в Україні. 

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…