«Регіонали» хочуть заборонити банківські вклади в іноземній валюті

«Регіонал» Євген Сігал пропонує Верховній раді ввести 25% податок на доходи за депозитами фізосіб, а також заборонити банкам залучати вклади громадян в іноземній валюті. Про це йдеться у законопроекті № 2401, що зареєстрований в парламенті 26 лютого, повідомляє «Економічна правда».

Проектом закону пропонується внести зміни до Податкового кодексу, які передбачають запровадження механізму оподаткування доходів фізосіб, отриманих у вигляді процентів на поточні або депозитні банківські рахунки, вклади до небанківських фінустанов, з 1 січня 2014 року ставкою в 25%.

«Пропонується використати досвід РФ та перенести з 1 січня 2015 року на 1 січня 2014 року застосування механізму оподаткування доходів фізосіб, отриманих у вигляді процентів на банківські вклади (депозити) понад встановлений законодавством рівень», – сказано у пояснювальній записці.

Автор документу вважає, що дане рішення вплине на здешевлення кредитних ресурсів комерційних банків, які надаються суб’єктам реальної економіки та сприятиме перерозподілу використання коштів фізосіб на користь споживання товарів і послуг вітчизняних підприємств.

Крім того, проектом закону передбачається внести зміни до закону «Про банки і банківську діяльність». Як сказано у пояснювальній записці, протягом року фінансові установи наввипередки намагалися запропонувати вкладникам найвищу ставку, в результаті чого максимальна дохідність гривневих депозитів досягла 28% річних.

«Однак, незважаючи на такий рівень дохідності гривневих депозитів, вкладники надавали перевагу менш доходним вкладам в іноземній валюті, в результаті чого обсяг депозитів у іноземній валюті виріс за 2012 рік майже на 30% при збільшенні загальних обсягів коштів фізосіб у банках на 19%», – зазначено у записці.

У обґрунтування необхідності прийняття документа сказано, що дана норма потрібна для подальшого зростання обсягів кредитних ресурсів комерційних банків у нацвалюті, їх здешевлення, формування умов, в яких населення активніше б направляло свої доходи на споживання товарів і послуг вітчизняних товаровиробників.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…