Як відсвяткувати українське весілля в Америці

Створити нову українську родину в Америці? Та ще й відсвяткувати українське весілля? Так вирішили Калина і Олесь – 25-річні молодята, українці за походженням, які нещодавно одружилися в Чикаго.

На їх українське весілля з’їхалось близько 200 гостей – родина та друзі з багатьох штатів Америки і Канади. Молодята вінчалися в українській церкві Св. Йосифа в Чикаго і святкували весілля у бенкетній залі під тією ж церквою.

За давньою мрією нареченої весілля відбулося з українським колоритом і звичаями: вишиваний одяг молодят, українські рушники зі старовинним родинним взором, українські квіти, страви і музика.

“Ми придбали весільну сукню і прикрасили її вишитим українським поясом. Заплели українську косу, замість традиційної весільної зачіски, бо так хотіла Калина – вона ж українка!” – З гордістю каже мама нареченої Мотря Дурбак.

Батьки пані Мотрі емігрували до США з німецьких таборів переміщених осіб у 1950 році. Навіть, живучи за океаном далеко від рідної землі, в родині зберігали українські традиції і звичаї.

Чоловік пані Мотрі Андрій Дурбак – українець, народжений в Аргентині, згадує: “Колись разом з дружиною посадив на своєму подвір’ї в Чикаго гілочку калини, і вона кожної весни розквітала білими квітами… А як народилася донька, то назвали її Калина…”

Народжена в Чикаго Калина з малих років відвідувала українську церкву, навчалася в українській школі. Її майбутній чоловік Олесь народився в українській родині в Бостоні, а з Калиною познайомився на пластовому таборі в Огайо.

Молодята разом захоплюються природою і люблять мандрувати. Тому на власному весіллі закохана пара поєднала українські традиції з ритуалами пластунів. Свою весільну подорож молодята провели, також, як справжні пластуни – у кемпінгу, поруч з дикою природою, на Вірджинських островах.

Серед сотень тисяч українців Америки є щасливі молодята, які продовжують український рід і шанують все українське, навіть далеко від рідної землі.

Наталія Фігель

Фото: Ksju Kami Photography

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…

 • Орися

  Вони і далі украінці, не тільки “українці за походженням”

 • Анонім

  Дуже гарно!!! Молодці, що підтримуєте українські традиціїї і звичаї!

 • Анонім

  Вітаю молодят-хай щастить!

 • Юрко

  Ґратуляції молодій парі, і грімке Вовкулаче Гав-Гу!!!

 • Андрій

  Приємно бачити, що українці закордоння шанують свою націю, своє минуле і майбутнє!

 • Наталя

  Нашого цвіту по всьому світу! І радує душу, що він розцвітає. Любові і щастя молодій см’ї

 • Olenka

  Яка чудова ця молода пара!

 • Hi i like this

 • Олександра

  помилка – таборів пеРЕміщених осіб???

  • VIDIA

   Виправили! Дякуємо!