«Регіони» не цікавить статус мов, які «розуміє лише купка людей»

Лише українська та російська мови наразі потребують особливого статусу на території України. Про це заявив заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов, повідомляє «Радіо Свобода».

«46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську. Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську мову, не єврейську мову, ідиш, чи іврит, я не знаю як там. Ці мови розуміє лише купка людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє увесь народ», – сказав Чечетов.

Водночас, на думку депутата, закон про мовну політику відповідає усім вимогам Європейської хартії із захисту регіональних та міноритарних мов.

Як відомо, мовний закон вступив в силу 10 серпня. Він передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів держвлади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Як повідомляв Медіа-портал VIDIA, у Криму розраховують на прийняття регіональною кримськотатарської мови. Втім поки статус регіональної отримує тільки російська. Органи місцевої влади Одеси, Запоріжжя, Севастополя вже надили такий статус російській мові. Верховна Рада Криму доручила Раді міністрів до 10 жовтня підготувати і внести на розгляд пропозиції щодо реалізації в регіоні мовного закону.

Очевидно, що подібні рішення буде прийнято і в інших областях України, зважаючи на масштабну пропагандистську кампанію. До прикладу, Миколаїв заставлений білбодами, що наголошують на важливості російської мови для жителів області.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…

 • спасибо жителям даунбаса

  дЕБИЛУ ЧЕЧЕТКИНУ ЦИТАТА ОТ ПЕРВЫХ ДВУХ ОСОБЕЙ1: ДА ПОШЛИ ВЫ КАЗЛЫ, КОТОРЫЕ МЕ5ШАЮТ НАМ ЖИТЬ! А мама у чеччеткина то была или он родился от уличной прочституки и остался брошеным на дважды несиджевшем на параше и обоср***** от кауриного яйца прАхХЕРсеруне и его подельником дебильным старцем извращенце ПееРастом язяруХХом? Дебило иКЕЗЕЛ ТЫ ГНИДА ЧЕЧЕТКИН!

 • гражданин

  ……убей ( не обязательно физически , типа “реально …))) рГынала ) ….. спаси страну Украину…..

 • гражданин

  ……убей ( не обхязательно физически , типа “реально …))) рГынала ….. спаси страну Украину…..

 • Гугa

  Є ще одна мова, яку б можна назвати регіональною і яку добре знає і розуміє верхівка ПР. Це блатна феня