Рада не скасувала «мовний» закон, хоч українці в більшості проти другої державної

Верховна Рада відмовилася скасовувати ухвалення закону про мови. У парламенті були проголосовані чотири постанови з цього питання, внесені різними опозиційними депутатами, повідомляє «Українська правда».

Парламентська більшість, крім депутатів від Народної партії, не голосувала за ці документи. Не голосували за скасування голосування за закон про мови й представники опозиції, які залишили залу.

За словами наукового консультанта Центру Разумкова Миколи Мельника, нечітке визначення державної мови в законопроекті Ківалова-Колесніченка дозволяє підвести під це поняття не тільки українську, а й російську мову. Про це він написав у своїй статті для ZN.UA.

За його словами, у новому законі за допомогою нечітких визначень спостерігається спроба підмінити конституційний статус української мови як державної, звузити її застосування, замінити її застосування на російську.

Треба додати, що більшість українців проти надання російській статусу державної. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» наприкінці липня 2012 року.

Відповідно до результатів опитування, 41% українців підтримують надання російській мові статусу державної, натомість 51% – виступають проти цього. 8% – не визначилися з наданням російській статусу другої державної.

При цьому в дослідженні наголошується, що протягом останніх двох років кількість супротивників і прихильників двомовності була майже рівна.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…

 • Де ви бачили Раду? Кодло.

 • Це за принципом: знайшов роботу і не знайшов роботи. Колись так вчили на діловому мовленні. Але то таке. Щасти!:)

 • Автор “мовного закону” (кого/чого)
  але – Прийняли/скасували “мовний закон” (кого/що)
  :)
  Проте, дякуємо за контроль :)

 • “Мовного закону” — Кого? Чого? (Род. відмінок)…

 • Андрій

  А жаль..