У Європі та США пікетували українські дипустанови з вимогою ветувати “мовний” закон

Акція у Нью-Йорку

11 липня українці, які живуть закордоном, провели низку протестних акцій на знак солідарності з голодуючими на сходах Українського дому у Києві та з протестуючими у різних містах та містечках України.

Представники діаспори виступили на захист української мови і проти “мовного” закону з пікетами українських дипломатичних установ закордоном.

Як повідомляє кореспондент Медіа-порталу VIDIA, у Нью-Йорку біля Генерального консульства України зібралося близько 100 людей, які вимагали від гаранта Конституції Януковича накласти вето на прийнятий “мовний” закон.

“Ми вимагаємо, щоб Ви наклали вето на прийнятий Верховною Радою закон “Про основи мовної політики”. Як гарант Конституції, Ви повинні однозначно підтримати єдину державну мову України – українську! Українська громада і світ чекає вашого вето!”- Звернулися українці закордоння з листом до президента своєї Батьківщини.

Подібні листи-вимоги Українська національна інформаційна служба (УНІС), організація, яка діє при Українському конгресовому комітеті Америки (УККА), закликала надсилати також від окремих осіб та організацій в діаспорі.

Тим часом, у Європі відбулись подібні пікетування українських дипустанов.

Зокрема, протестна акція відбулася біля стін Генерального консульства України у Франкфурті.

Як повідомили організатори демонстрації кореспонденту Медіа-порталу VIDIA, українці Франкфурту вимагали скасувати прийнятий фальсифікаційними методами закон Колісніченка-Ківалова. Було окремо підкреслено антиконституційний характер цього закону. Пролунав заклик до вищих посадових осіб України не підписувати його. На мітингу лунали гасла: “Українська – єдина державна”, “Ганьба катам України”, “У Німеччині – німецька, у Росії – російська, в Україні – українська!”.

Також, маніфестація на підтримку української мови відбулася у столиці Чехії, перед Посольством України у Празі. Учасники акції тримали в руках гасла “Одна мова – одна держава”, “Немає мови – немає держави”, “Колесніченка і Ківалова за ґрати!”. В акції на підтримку української мови взяло участь 15 осіб. Повідомляє Радіо Свобода.

Як повідомляв Медіа-портал VIDIA, на 11 липня подібні пікети дипустанов України закордоном були заплановані, також, у Лондоні, Гамбурзі та Парижі. 15 липня протестна акція відбудеться у Чикаго, а 18 липня українці прийдуть під дипломатичне представництво України у Торонто.

Раніше пікет української дипустанови відбувся у Литві. Як повідомлялось, українські організації з цілого світу обурені прийняттям “мовного” закону і надіслали українській владі відповідні звернення.

У цей день, 11 липня, у Києві на так званому “Українському майдані” (Європейська площа – Український дім) стартував Всеукраїнський поетичний марафон на захист української мови та України, повідомили активісти Мистецького об’єднання “Остання барикада”.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

 • гость

  Вчора прочитала статтю bit.ly/NcmxlI Просто в шоці. Теймур Багиров і Темур Хромаев вчота були бандюками, а сьогодні при владі. Чому вони не сидять разом з Щербиною???????

 • Франик

  пікетуй не пікетуй всерівно получиш…

 • Скоропадський

  Теж мені, протестувальники: всього-навсього 100 чоловік, а на чолі – окозамилюючий Качурак з гітарою…
  Наскільки я розумію, на ці демонстрації збирається все менше людей.
  Громадо, чи не час зрозуміти, що з такими ідіотами як Качурак, вас ніколи ніхто не почує?!

 • Веда

  Дякуємо всьому СВІТУ за підтримку!
  УКРАЇНСЬКА МОВА – це ДУХ, Душа, Комунікації з Богом , Джерело Добра, Любові, Розвитку УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ.
  Українці СВІТУ єднаймося!
  Бо Україна – Центр Європи, Серце Бога.
  УКРАЇНСЬКА МОВА – це Серце Бога і
  Серце УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ.

 • slv

  Достали русский украинский мне по фиг, но мне удобный русский, тут выразиться так можно, что не на коком языке нельзя сделать. ;)) Украинский красивый признаваться в любви, тистушки петь, матом погано розмовляти на Украинском. А на Русском можно послать так и куда подальше.

 • Ксенія

  Подивіться на рай тихий,
  На свою країну,
  Полюбіте щирим серцем.Велику руїну,
  Розкуйтеся, братайтеся українці по всім світі…

  PS:Я так її, я так люблю
  Мою Україну убогу,
  Що проклену святого Бога,
  За неї душу погублю!

 • назар

  Україна в нас одна і мова в ній єдина – УКРАЇНСЬКА !!!

 • Мова

  Що, москалики, ніяк спокою не дає вам українська мова? То ласкаво просимо в Рассєю там ваш матюкливий язик вас чекає!!!!!
  Діаспора – дякую за підтримку!

  • Вікторія

   Проблема в тому що ніхто законів не читає, якщо б читали, усіляким політичним силам було б набагато складніше нав”язувати потрібну їм точку зору…
   Але нажаль для того щоб розуміти що вони там накалякали, потрібна якась юридична освіта, хочаб непрофільні лекції в школах, технікумах, університетах((( Але тим хто керує країною образоване населення не було і не є вигідно….
   Цей закон могли прийняти ще багато часу тому, але прийняли перед виборами – бо піар. І більшусть тих політиків, що так скандує про нападки на мову, також роблять це задля піару та виботців.
   Зауважте, на те, що вони по суті (що одні, що інщі) розділяють, розривають, розколюють країну їх не хвилює. Тобто зараз вся політична “єліта” зайнята тим щоб порущити єдність України, що косвено протиречить Конституції…

 • POMAH

  вельмишановний(на) Ника, якшо вже ви такі “принципові” то підримайте вже “підмосковське рабство” і на власному прикладі продемонструйте свою чітку позицію і зваліть в Росію…дякую

  • Оксана

   Романе, Ви , мабуть телепат, бо те саме і мені на думку спрало. Ніяк не можу збагнути тих перекинчиків і тих “мєстних”, що в Україні щой- но пару годин, а вже свої права помпують. Путін гризоту має, що нац меншини переберуть Маскву, а ті московські емігранти Україною журяться. Краще б свою родіну рятували, бо от- от і таки завалиться під ними понад 1/5 території Землі. Уявляєте, який жах буде. Росія пропаде, російська мова зникне з лиця землі? Хто ж тоді “штокати” і “какати” буде? Ой йой, йой!

 • Панас Мирний

  Организовывают пикеты, поют и слушают марши, что-то страстно, пафосно говорят, производят впечатление массовости, пишут однотипные благодарности на форумах, и все коту под хвост. Народ Украины понимает, что Закон необходим. И все это – действия небольшой группы клоунов, которые думают, что обманут общественное мнение. При этом следует не забывать, что около 40 миллионов украинцев принимают Закон и только около 6 миллионов, а может и того меньше, – против него. Так стоит ли копья ломать, деньги тратить, эмоции сжигать, если этот действительно необходимый для людей Закон будет принят.

 • нелюбитель пчеловода

  НАДОЕЛИ. Лишь бы против всего русского.Пускай прочитают этот закон,а не демонстрируют отсутствие мозгов и неуважение к украинцам. Живут там, пусть пикетируют по местным проблемам. Так сразу в рыло получат или с полицией пообщаются.

 • Умничка

  Але, дияспора! Удрали за границу, так сидите там и не тявкайте. Мнение предателей никому не надо! Мы живем в своей стране на своей земле и делаем так, как считаем нужным. Подтирайте ж…пы эвропэйскым пенсионерам, а не по митингам бегайте.

 • Украиночка

  Это пикитировали те, которые уехали на ПМЖ, им наверное и тогда не разрешали говорить на украинском языке. Уважаемые господа требовать вы будете уже у себя, так сказать на “новой родине” а на Украине народ сам разбереться что да как. И не надо думать, что в нашей стране не осталось патриотов.

  • Оксана

   slv , а що таке коком? З Вашої короткої нотаки постає досить “яскрава” постать її автора. Власне, людина яка має хоч краплю виховання не буде вдаватися до брудної лайки навіть при найбільш несприятливих обставинах. Мат це ”русскоє імущество блатних ” . З Україною він не має нічого спільного, отже тому “язику” нема місця серед державної мови. ЧУЄТЕ, УКРАЇНІ ЄДИНУ ДЕРЖАВНУ МОВУ УКРАЇНСЬКУ!!!

  • Оксана

   Не прикидайся Україночкою, бо ти нею ніколи не була і не будеш, хоч навіть як би й цього захотіла. З таким менталітетом усі окупанти загиналися. Найбільше на що здатна була, так це “авансом” дістала УКРАЇНСЬКЕ Громадянство. Так само як і ПахлоАзаров. Без знань мови, історії , культури держави, яка тобі дала пристановище, як утікачці з Росії. Тому хто “удрал” і коли це трапилося треба добре з’ясувати, а почати треба ВІД ТЕБЕ. А може тебе в мішку привезли, як сліпе кошеня і підкинули під брамою, я хтось змилосердився та вигодував нам не біду. Так, щоб ти знала , Народ таки приведе до ладу Україну, але такі як ти тоді мабуть мусять спракувати вузлик і… на родіну, або закрити уста і перш, ніж щось випустити ДОБРЕ ДУМАТИ. Зрозуміла?!

 • RRR

  Бу-га- га! Смешнее всего читать, сопли умиления местного быдла!

  • Вікторія

   над смехом Темного Властелина надо бы еще поработать….

  • Оксана

   ГаРРРлати по московськи ти вмієш, а от до людської мови таки тобі ще дуже і дуже Д А Л Е К О! Навіть бидло ( тварини) мають приємніший сміх, ніч у тебе. Ти мабуть, як бридкий тарган чи помийний комар з передісторичного бидла. А ще так до слова, що за “стилем” сміху можна визначити психічний стан людини? Не добре щось”братку” діється з тобою….

 • Вікторія

  Лицемірно! Якщо ці пікетувальники так кохають Україну, чому ж вони живуть закордоном?

  • Оксана

   … мабуть тому, що такі як ти заполонили Україну? Лицемірство, дівчинко, це коли людина , думає про одне, говорить – про іінше, а робить – ще інше. У цих людей, що були змушені покинути Україну І ДУМКИ, І СЛОВА І ДІЇ не розбігаються. Oтже, звунивачивати їх у “злочині” лицемірства таки досить гріховно. Заглянь, серденько до люстерка, може таки побачиш те про, що сама ж написала. Може, не на всі 100, але з відчутним складником вдачі критика. Хочу вірити, що це брак особистої кльтури з домішками плутанини думок і з часом виправиш гріхи необізнаності.

 • umnik

  ВОТ ИНТЕРЕСНО,
  А ЭТИ КАНАДСКИЕ И ПИНДОСОВСКИЕ ГУЦУЛЫ- ПИКЕТУВАЛЬНИКИ,
  ЕЩЁ ГДЕ-НИБУДЬ РАБОТАЮТ?
  —-
  И ПОЧЁМ У НИХ С ПЛАКАТОМ ПОСТОЯТЬ?
  ====
  НАВЕРНО, БОЛЬШЕ ЗАРАБОТАЮТ, ЧЕМ НА МЫТЬЕ ТУАЛЕТОВ…:)

  • Геній

   Умнік, давно тебе не було! Щось ти сьогодні не в настрої?
   щось новеньке придумай! Що з “фантазієй напряжьонка”?

  • Оксана

   Знову смішненький ( silly puts) умнік відгукнувся. Знаєш. слушне запитання. Може, хтось і не працює, а хтось таки працює на таки висооплчуваній роботі, що може дозволити собі на вихідний під час тижня ( це треба заробити!). Можу досить впвнено сказати, що ДІАСПОРНІ ПРОТЕСТУВАЛ?НИКИ НЕ ОПЛАЧУВАНІ Пртією Реґіонів, бо таки було б сміху на увась світ, якщо б за їхнє ж баббло та ще й проти них мітингували. Будь ласка, перестань видурнюватися, бо знаєш який наступний крок люди роблять після того, як зважать, що у людини постійне словесне розвільнення? Ним погордують. Або навчися бути людиною, або будеш туалетною раковиною з голосовим /писальним пристроєм. Вибирай.

 • Ника

  Диаспора- это заробитчане с западной? Достали так. что теперь из принципа только на русском общаться буду!!!!

  • Анонім

   іди в …

  • Патріот

   А тепер іди отримай один рубель за свй коментар, бо дорожче він не вартує.

  • Оксана

   Це як МАТОМ?

 • Гость

  России русское, Украине украинское. Спасибо миру за поддержку.

 • Патріот

  українці проти і крапка! :))))))

 • сакара

  достали уже -они лучше там за границей знают что нужно Украине

 • Крапка

  А на луне не протестовали?

  • Оксана

   Ще ні, але якщо треба буде, то й там вже звязки налагоджені.

 • tjms@ukr.net

  Українці світу — єднаймося! Кідалових і КАЛісніченків — депортувати з України в їхню любу смердючу Рассєю, яку представляє ПУКІН

  • Оксана

   А що сталося з Ківаловим-ПІДРАХУЄМ? І цей гріх 2004 го треба буде йому пригадати принагідно.

 • Патріот

  Дякуємо Вам за підтримку!!!!!!