300 активістів започаткували Всеукраїнський комітет захисту української мови

300 громадських діячів створили Всеукраїнський комітет для захисту української мови. Про це повідомив народний депутат, один з ініціаторів цього громадського руху Олесь Доній.

“Ми створили комітет не проти російської мови чи мови нацменшин, ми не виступаємо проти жодної іншої мови, ми виступаємо проти русифікації, проти деукраїнізації України. Ми виступаємо на захист усіх мов, які потребують державної і громадської підтримки, а тому звертаємося до народу України створити осередки комітету в кожному регіоні України, в кожному місті, селі”, – сказав О.Доній на прес-конференції в УНІАН.

Як повідомляв Медіа-портал VIDIA, громадські діячі та політики виступили з ініціативою створення Всеукраїнського комітету на захист української мови. До першої п’ятірки увійшли депутати від НУНС Олесь Доній та Юрій Стець, письменник Василь Шкляр, співачка Ніна Матвієнко та генеральний директор телеканалу «ТВі» Микола Княжицький.

Уже сформовано “список 300”, до якого увійшли найзнаковіші особистості, серед яких, зокрема, колишні політв’язні, письменники й видавці, журналісти й телеведучі, режисери й актори. “Цей список перших трьохсот, ми сподіваємося, що він буде багатотисячним”, – сказав письменник Василь Шкляр на прес-конференції.

Так, до комітету увійшли Левко Лук’яненко, Мирослав Маринович, Василь Овсієнко, Євген Сверстюк, Мустафа Найем, Вахтанг Кіпіані, Юрій Макаров, Місько Барбара, Марія Бурмака, Вячеслав Брюховецький, Володимир Вятрович, Юрій Андрухович, Юрій Винничук, Брати Капранови та інші.

До комітету також увійшли представники із різних областей та міст України, а також представники із інших країн: Чехія, Франція, Росія, США, Німеччина, Канада.

Повний список активістів оприлюднено на сторінці організації у соцмережі.

Як вважає депутат Доній, створення Всеукраїнського комітету на захист української мови може привести до започаткування руху на зразок польського “Солідарність”.

Як повідомляє видання “Тиждень“, комітет зараз виходить із 2 ініціативами з захисту української мови.

Перша з них полягає в організації безкоштовних курсів української мови, а друга – “Український народний університет” – у поширенні й популяризації української культури.

Зокрема, письменник і член комітету Василь Шкляр на прес-конференції виступив з ініціативою економічних санкцій проти бізнесменів і політиків, діяльність яких загрожує українській мові. Він запропонував бойкотувати й не купувати продукцію окремих видавництв, власники яких є депутатами від Партії регіонів.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

 • йола

  Краще б вони започаткували комітет із вивласнення заводів у Ахмєтова та інших, а то ті їх зумисне тією мовою відволікають, а самі тим часом стають сильнішими.

 • ДМИТРО ПОЖОДЖУК

  Кожна нація має право на свою мову. Україна – унітарна держава і державною мовою має тут бути виключно УКРАЇНСЬКА МОВА. Але це буде тільки тоді, коли державою керуватимуть патріоти УКРАЇНИ, а не приблуди з чужих земель, які знайшли собі прихисток в Україні і диктують як нам жити.

 • украинец

  Крым с вами!

 • Алла

  Підтримую від усього серця заяву 300 ! Хочу приєднати свій голос до цього списку! Борімося-поборимо!!! Слава Україні!!!

 • Василь

  Олесю, підтримую.

 • Вячеслав

  “Ми живемо в мові, а не в країні!” Еміль Чорану.

  • Олекса

   Мова стійкіша за країну. Подивіться, у скількох країнах українці жили. Мова – це частина традиції, що нас пов’язує з нашими предками, підтримує нашу віру і надихає нас на творення. Підтримую створення ініціятиви, бо чим більше таких започаткувань, тим більше цікавості буде у людей, які поки що обережно оминають мовні питання. Згадайте про рух “Не будь байдужим!” – він дуже кльово просуває українську серед молоді.

 • Как мне думается, для привлечения более широких масс в качестве сторонников, необходимо делать акцент, что это сообщество призвано не только отстаивать статус украинской мовы, а, что особенно важно, что укр мова – это то основание, на котором, как на питательной среде растет все, что относится к патриотическому, а, значит, здесь должны обьединиться все патриоты Украины, и это сообщество граждан должно стать силой, новым ориентиром вместо тех, многие члены которых (не смотря на свое позиционирование, как демократических) дискредитировали себя, а большинство этих партий даже не “заикаются” о проведении люстрации в своих рядах. Я за создание на основе этого сообщества общенационального движения патриотов.

 • крымчанин

  Так залюбили уже Украину, что стала попрошайкой МВФ и проституткой США.

 • ЛИК

  Ну полное уродство, наверное у “штатов” научились экономические санкции вводить. Введите в свои головы мозги, а потом языком трепите.
  Вот он какой подход, наверное у своих дедов – фашистов научились.

 • ХХХ

  Вы читали Солженицина “В круге первом”. Напомню Вам что там политзаключенные боролись с “птичьиими” словами т.е., с иностранными словами, они отстаивали чистоту русского языка. А что Вы защищаете, гелікоптер, обдусмен…

 • Галина

  Немає ганебніш гріха—
  Забути,що в тебе є мати.
  Нас мова, мов ненька, гука:
  Вертайтеся, діти до хати!

  В. Іващенко.