У Канаді священикам заборонили зустрічатися з Патріархом Філаретом

Офіційний лист із забороною було надіслано 19 квітня 2012 року духовенству і парафіяльним управам Східної єпархії Української Православної Церкви в Канаді. Документом їм було заборонено приймати Патріарха Філарета або навіть наближатися до нього, при чому ім’я глави Української Православної Церкви Київського Патріархату написане в лапках. Автором директиви є Митрополит Юрій, який звернувся до своїх підлеглих з благословення Патріарха Варфоломея І. Документ розміщено на офіційному сайті однієї з церков.

“Згідно з розпорядженням і за благословення Його Все-Святості Все-Святішого Патріарха Варфоломея І, “Патріарха Філарета” не можна у цей час вітати, ані справляти на його честь бенкети у парафіях Української Православної Церкви в Канаді, чи на території, яка їм належить,” – йдеться у розпорядженні.

У листі наголошується, що “жоден душпастир або член Консисторської ради не може перебувати поблизу “Патріарха Філарета”, щоб фотографії та репортажі не інтерпретувалися як представництво або підтримка з боку Української Православної Церкви в Канаді.”

Як повідомляється на офіційній Фейсбук-сторінці Української Православної Церкви Київського Патріархату у Північній Америці, у зв’язку з цими обставинами розклад візиту Патріарха Філарета до Канади було змінено. Прийняття та літургія в Українській Православній Катедрі Св. Володимира були скасовані, незважаючи на 300 заздалегіть проданих квитків.

“Шкода, що ієрархи Української Православної Церква в Канаді, а також у США віддають перевагу спільним святкуванням з росіянами та греками, але повертаються спиною до Української Православної Церкви Київського Патріархату. Очевидно, що з 1995 року ці ієрархи та духовенство слухняно виконують антиукраїнські і промосковські директиви Константинополя і не підтримують автокефальність Української Православної Церкви в Україні,”- прокоментував кореспонденту VIDIA Матвий Марцинюк, парафіянин Українського Православного Собору Св. Андрія Первозванного Київського Патріархату в Америці.

“Ми співчуваємо Митрополиту Юрію. Оскільки він знаходиться під владою Вселенського Патріарха, він повинен його слухать. Як би я поступив? …Коли прийшов час, Україна стала незалежною державою, то я тоді вже сказав би, що це вже час, коли Бог благословляє, щоб ми від Москви відокремилися,”- запевнив Патріарх Філарет під час свого візиту у Канаду кореспондентці місцевого каналу.

“…так звані архиєреї, які присягали на вірність турецькому патріархові, хочуть затягти у вороже ярмо українську спільноту. Вони просто казаться, що Помісна Українська Православна Церква Київського Патріархату стоїть на позиції незалежності і не йде на компроміс з чужими церковними зверхниками, які віками топтали і топчуть українські духовні і національні цінності,”- зазаначив у своєму зверненні секретар Вікаріату Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату в США і Канаді  прот. Віктор Полярний.

20 квітня Медіа-портал VIDIA звернувся до Української Православної Церкви у Канаді за офіційним коментарем. Відповіді ми досі ще не отримали.

Нагадаємо, Патріарх Філарет відвідав Канаду; під час візиту його, зокрема, приймали в Українській католицькій церкві Св. Деметріуса.

Медіа-портал VIDIA

 

 

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

 • я з вами патріарх філарет і завжди підтримую вас–мені дуже тяжко називати ці церкви православними а тим паче християнськими бо вони поводять себе як вороги

 • гость

  Вчора прочитала статтю bit.ly/NcmxlI Просто в шоці. Теймур Багиров і Темур Хромаев вчота були бандюками, а сьогодні при владі. Чому вони не сидять разом з Щербиною???????

 • Приїзд Філерате до США і Канади вже історично розпочинає багаторічні судові процеси за церкви. Тому ієрархи вирішили змінити ситуацію цього разу. Стоїіть питання чи цього разу Українська католицька церква Св. Деметріуса буде проголошена Українською Православною Церквою як їхня власність.

  • UkrPatriot

   Scho vy durnytsi pletete. Kinec kincem, my vsi Pravoslani Khrystiany Volodymyrovoho Khreschenya.

 • Це – жахіття. Це – жахіття…

 • Поки українці не зрозуміють, що вони нікому не потрібні, крім самих себе, так і буде. Але надалі, на жаль, буде ще гірше.

 • Я є парафіян св. Андрія а не представник

 • Мої коментарі є моїм особистим переконанням, вони не обов’язково відображають переконання Української православної церкви Київського патріархату або української православної церкви св. Андрія, Bloomingdale.

 • Halyna

  Tserkva Dymytriya a ne Dymytryusa

  Ale stydno, shcho dekotri ukraintsi bez khrebeta. Brakuye khrystiyanstva.

 • Ipa

  Ой… вибач,….збрехала…. БІЛЬШЕ СТО СОРОК ОДНОГО РОКУ
  Історично православна церква в Україні від Хрещення Русі була митрополією у складі Константинопольського патріархату. У 1685 році Московська патріархія (що відокремилася від Київської митрополії у 1448 році та отримала визнання Константинопольського патріархату у 1589 році) зверталася до Константинополя з проханням підпорядкувати їй Київську митрополію. У 1687 році це було здійснено. Незважаючи на суперечності цього акту, в наш час Вселенська патріархія визнає його легітимність, залишаючи тим не менше право за українською нацією на власну церкву

 • Олександр

  Позиція Вселенського Патріарха зрозуміла і прозора. І це додатковий раз підкреслює, що “патріарх Філарет” є самозванцем, який знехтував церковними канонами. Які ще докази потрібні? ТІльки не смішіть закидами на кшталт “греки в зговорі з москалями”. Включайте мозги, шановні патріоти

  • Едуард Леонов

   Ти, бовдуре, свій спинний мозок хамовитий увімкни! Запам”ятай: Патріарха “вселенського” ПРИЗНАЧАЄ прем”єр-міністр ТУРЕЧЧИНИ з числа ГРОМАДЯН ТУРЕЧЧИНИ. Це закон у Туреччині такий є. Ти, ідіоте, знаєш що означає слово “канони” і яку частину релігійного життя регламентують ці “канони”? Фофудья, ти, канонічєская! Мерседес тобі канонічєскій від кіріла і годинник золотий за підлабузництво!

 • Алена

  Москва полтора столетия была в раскольниках и силой заставила Константинополь признать ее независимость. Вот и Киевский Патриархат старается стать поместной независимой церковью независимой страны. Поэтому ничего предосудительного он не делает..

 • Ipa

  кому ви вірите????? І ви ще ведетесь!!! Забули про “РЕТУШИ” часів Гундяєва “патріархаКирила”

 • киев

  В древнем Риме христианство тоже не признавали. Так , что всё еще в переди. И глубоко заблуждаются те, которые считают кирилку-махорщика пастырем

 • Shkapa

  Тема зустрічі: «Етичні дії в екстремальних умовах». Ось вам і перший приклад “православної етики”.

 • Та американці тупі, це точно.

 • Та американці тупі, це точно.

 • Дончанка

  Попи Східної єпархії Української Православної Церкви в Канаді очевидно бояться Філарета, не знають ситуації в Україні. Тому й заборонили парафіянам. Це очевидно. Як очевидно й те, що вони боялись того, що скаже ФІларет. Бо тоді відкрилась би їх облуда.

 • Grim

  Мільярдери – жидо-москалі, нахабно правлять світом…, вони вже себе поставили вище за самого Господа Бога, мета яких – тотальна окупація України та знищення українського віросповідання та культури…, але рано чи пізно, таки, “Світло” ПЕРМОЖЕ “темряву”…, свого часу Ісус Хрестос вигнав “торгашів” з Храму Господнього…, Ісус проповідував слово Боже та пересувався на “віслючку”…, піп-Кірілл на “Cadillac Escalade” за $1 000 000 мільйон долярів…???
  http://news.tochka.net/49522-kirill-ezdil-na-mashinakh-za-1-mln-foto/

 • кузя

  какой бред! свои личные интересы попы прикрывают святыми идеями и происками русских, греков и пр. сеют нацрознь и плевать им на те постулаты, которые они проповедуют. все кругом ложь и обман!

  • Василь

   Ви, шановний згадайте шо таке “Варфоломєєвська ніч” і чому це хазяїна гундяєвого звати варфоломєєм 1 ? може він не такий вже і святий ? а може він взагалі ніякий не святий ? а просто чорт в телячій шубі ? Задумайтесь над цим шановні. Варфоломєй – негативний персонаж (за Біблією у всякому разі).

 • Крымчанин

  “Украиинцы Украины” – это кучка обманутых людей, живущих надуманными комплексами национальной неполноценноти.
  Одним из растлителей их является [] и Иуда по имени Филарет.
  Этому несчастному нужно до конца жизни стоять на коленях, а он , место этого, еще куда-то хочет ездить.
  У него одна дорога- в ад.

  • Василь

   ти з пекла пишеш ? дегенерат московський. А ні знаю – ти пишеш з кремля. (шо в принципі є синонімами, бо там живе сатана і його помічник – гундяй)

   • Василь

    +1

  • Алена

   Крымчанин, вы оооочень слабы в истории…Украина- наследница Киевской Руси, государство, образованное на ее территории и населенное ее потомками. Россия же – государство, созданное изгнанником из Киева на неславянских территориях, но узурпировавшее название Русь…это так..вкратце….Поэтому именно у русских их навязчивое, болезненное стремоение называться славянами и применять к себе историю Киевской Руси – и есть проявлением настоящего комплекса неполноценности, преследующего их уже не одно столетие

  • Halyna

   Navit’ nemaye sliv vidpovidaty na taku paranoyu. Ukraina isnuye bahado dovshe nizh tviy “obman,”

  • УКРАЇНЕЦЬ

   Ти не кримчанин, ти кацап. Краще залий харю самогоном і не мичи.

 • Василь

  Філарет – єдиний правдивий представник православного духовенства на Україні. Думаю канадська діаспора це розуміє. Ми (Українці України) всебічно підтримуємо свого духовного лідера Філарета, бо з нами Бог, а проти нас – чорт.

 • анатолий

  Не церковь Украинскую не принимают в Канаде, а самозванца, отрешённого от церкви – Филарета. Уберите его и прихожан в украинской церкви увеличится, как минимум , вдвое.

  • Віктор

   Українці Канади, Філарета приймають, тільке владика забува хто він є, буде все напралене. Забуває хто його годує.

 • Irina via Facebook
 • Rubin

  Бо Константинополь не хоче погіршувати стосунки із Москвою, а фактично її боїться, поки, що. Але так буде не завжди. Й часи імперій проходять. Й поставлені патріархи ФСБ теж.

  • Halyna

   Pravda.

 • Влад

  т.н. “УПЦ-КП” и “патриарх Филарет” являются церковью и патриархом лишь в воображении атеистов и украинских политиканов-нацюков. А согласно тем канонам, по которым церковь живет уже 2 тысячи лет, Филарет – всего лишь монах-расстрига, а т.н. УПЦ-КП – раскольничья секта.
  И не надо видеть “руку Москвы” в тех канонах, которым 2000 лет. Когда они создавались, никакой Москвы и в помине не было.

  • Shkapa

   А шо, Гундяев собой представляет? Тоже самое для атеистов и российских нацюков. Православная церьков со времён первых московских царей выродилась в “холопа при дворе”.

 • ukr

  питання ще є.україну так поважають,що здуріти можно

  • Shkapa

   Дык, сами виноваты. Позволяем относится к себе как к быдлу, вот все и думают, что такими мы и есть.

 • гость

  есть церковь а есть расскольники, и не россияне ни греки здесь ни при чем,с расстригой ни будет встречаться ни один верующий,так как это грех

  • Василь

   Раскольник це ти, малошановний сатаністе, який зрадив рідний край і рідний народ. Немає тобі прощення на землі, будеш в пеклі, падло

   • Юрій

    Васильку, не кип’ятися! Не тобі вирішувати кому горіти в пеклі.

   • Юрій

    Давай ще тут організуємо середньовіччя, будемо палити відьом, страчувати єретиків, продавати індулігенції і говорити, що земля пласка, а сонце обертається навколо землі. Вже зовсім осліп, раб Божий! Які сатаністи чи ти вже зовсім голову втратив?

  • Ipa

   Для гость says:
   04/23/2012 at 5:46 pm
   Ты хотя бы ради приличия поинтерисуйся историей московской православии !
   Больше СТА ДВАДЦАТИ лет она была не признана КОНСТАНТИНОПОЛЕМ!!!!,так как отделилась от Киевской Руси!!! так где же грех ???